Skip to main content

AccessTr.neT

rdp den bağlanan kullacıları clik to dial koduna eşleştirmek

rdp den bağlanan kullacıları clik to dial koduna eşleştirmek

iyi günler 2008 server r2 kullanıyorum 20 tane kullanıcım var ve sizlerin yardımıyla hazırladığım (mehmetdemiral,ozanakkaya,atoz,taruz,sleadged  ....) veri tabanı sayesinde .ofis içinde ve dışında uzak masaüstü bağlantısı ile kendi kullanıcı şifreleri ile  girirş yapıp müşteri arıyabiliyorlar.

Şu an yapmak istediğim ise uzaktan bağlantı yapıldığında kişi telefon numaralarının üzerine tıklayarak
serverda bulunan ıp santral üzerinden arama yapıp müşterilerle konuşması.
Ip santral işi yapan bir arkadaş bunun olabileceğinden bahsetti.uzak masaüstü ses iletişimi sağlamaz ama uzaktan bağlanacak kişinin bilgisayarına bir uygulama yükleyerek ses işinin çözülebileceğinden bahsetti.
ve yapılması gerekeni aşağıya yazdı.Sizden ricam formda bulunan telefon numarasına tıkladığım zaman ıp santralın arama yapması.bunun için aşağıdakileri yazdı bunları benim yapmam mümkün değil değerli hocalarımdan konuda fikirlerini bekliyorum..
ilgnize şimdiden teşekkür ederim..

-----rdp den bağlanan kullacıları clik to dial koduna eşleştirmek gerekiyor.
alttarafta asterisk santral kullacılarının bir dahilisi olacak bu dahili RDP ile
bağlanan kullanacılar kendi localindeki softphone ve kulalıkları kullancak
dolayısıyla RDP kullanıcısı numaraya tıkladığındaki kodda dahilisi olmalı
lan da herhangi bir donanım ve ilave yazılım gerekmez iken
wan üzerinden bağlanacak telefon kullanıcıları için VPN veya Firewall üzerinde Statik IP
kontrolü olmalı.----
zetyu, 11-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
rdp den bağlanan kullacıları clik to dial koduna eşleştirmek - Yazar: zetyu - 22/08/2016, 13:35
Task