Skip to main content

AccessTr.neT

Dosyadan Veri Çağırma

Dosyadan Veri Çağırma

sayın QATLET,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
kendi adıma geçerli olmak sureti ile imkan ve zaman dahilinde edinilen kısa süreli zaman neticesinde,hem anlatımınızdaki talebinizi açıkçası tam olarak anlayamadım (tarafınızca anlatılmak istenmiş olup bir ihtimal ben anlayamamış olabilir.bunun için özür dilerim) için hem de kod sayfasında yazılı kod satırlarını ve form üzerindeki durumları incelediğimde,yetersiz kalmakta olduğumu fark ettim,ne yapılması gerektiğine dair.

bu nedenle,eğer sizce de uygunsa,olmasını istediğiniz talebinizi net şekilde açıklayıcı olması adına ekran görüntüleri üzerinden ya da bir bakıma bir Excel dosyası üzerinden mevcut halini ve olması gerektiği halini belirten bir anlatımda bulunabilirseniz,katılımcılar adına daha verimli bilgilendirme ve bununla birlikte bir yönlendirme imkanı olabilir.teşekkürler.

ayrıca;

1) kod sayfasında METİN42 tanımlı bir denetim mevcut değil.

2) ana form (gidentren) için kullandığınız KAYIT KAYNAĞI satırında TREN adlı tablo mevcut.bu tablonun SAATİ adlı alanı var fakat,form üzerinde bu alan için kullanılacak bir denetim yok.bunun yerine,A01 adlı TARİH seçiminin yapıldığı bir denetim yer almakta.eğer bu alan için bu denetim geçerliyse,saat olarak değil tarih olarak geçerli olacaktır.eğer ki,string formatlama kullanılmak sureti ile saat değeri almaya dair bir komut kullanımı söz konusu değilse tabi.

3) eğer bu ana form,sadece kayıt arama işlemi için kullanılacaksa ve denetimler de İLİŞKİSİZ tanımlı olacaksa,o zaman;bu formun KAYIT KAYNAĞI satırı BOŞ bırakılmalı,tıpkı denetimler gibi ve alt form ile de bir alan değeri üzerinden bağlantı yapılmamalı.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Dosyadan Veri Çağırma - Yazar: QATLET - 08/03/2017, 11:23
Cvp: Dosyadan Veri Çağırma - Yazar: atoz112 - 08/03/2017, 11:32
Cvp: Dosyadan Veri Çağırma - Yazar: QATLET - 08/03/2017, 13:00