Skip to main content

AccessTr.neT

Acces Sorgusu Sırano Ve Yürüyen Bakiye

Acces Sorgusu Sırano Ve Yürüyen Bakiye

bir yöntem bulmuştum sorguya satır no ekleyen ama maalesef toplam alma işleminde işe yaramadı
aklıma gelen son öneri kayıt eklerken yada güncellerken o tarihe ait kayıt sayısına 1 ekleyerek tarih için benzersiz sayı yan dal oluşturmak
yada her güncelleme ekleme işleminden sonra recordset ile tüm kayıtları gezip sıra no vermek olabilir
geriye dönük işlemler olmasa yada benzersiz tarih olsa işlem kolay da bu haliyle beni aşıyor ancak yan yollar ile çözüm üretebiliyorum
bir kaç sırano üreten kod buldum ama maalesef toplam sorgusunda hep sorun çıkardılar
1 - tablonuza otomatik sayı alanı ekleyin adı=ID olsun
2 - sonra aşağıdaki sorguyu oluşturup deneyin
SELECT A.CARKOD, A.TARIH, A.TUTAR, (SELECT  Sum(B.TUTAR) 
FROM (SELECT CDbl(CLng([CARTH001]![TARIH]) & "," & [CARTH001]![Id]) AS Sira, CARTH001.CARKOD, CARTH001.TARIH, CARTH001.Id, CARTH001.ISLEMTIPI, CARTH001.BA, CARTH001.TUTAR, CARTH001.ACIKLAMA, CARTH001.ISLTARIH, CARTH001.KAYITNO, CARTH001.BELGENO
FROM CARTH001
ORDER BY CARTH001.CARKOD, CARTH001.TARIH) As B
WHERE (((B.CARKOD)=A.CARKOD) AND ((B.Sira)<=A.Sira) )
GROUP BY B.CARKOD ) AS Bakiye, A.ISLEMTIPI, A.BA, A.ACIKLAMA, A.ISLTARIH, A.KAYITNO, A.BELGENO
FROM (SELECT CDbl(CLng([CARTH001]![TARIH]) & "," & [CARTH001]![Id]) AS Sira, CARTH001.CARKOD, CARTH001.TARIH, CARTH001.Id, CARTH001.ISLEMTIPI, CARTH001.BA, CARTH001.TUTAR, CARTH001.ACIKLAMA, CARTH001.ISLTARIH, CARTH001.KAYITNO, CARTH001.BELGENO
FROM CARTH001
ORDER BY CARTH001.CARKOD, CARTH001.TARIH)  AS A
ORDER BY A.CARKOD, A.Sira;
isterseniz sorguyu 2 parça halinde de oluşturabilirsiniz
dilerim işinize yarar
.zip DBS1_hy6.zip (Dosya Boyutu: 1,41 MB | İndirme Sayısı: 2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Re: Acces Sorgusu Sırano Ve Yürüyen Bakiye - Yazar: berduş - 18/08/2022, 02:17