Skip to main content

AccessTr.neT

Kapalı Excel Dosyasındaki Sayfayı Access Aracılığı İle Pdf'ye Çevirme

Kapalı Excel Dosyasındaki Sayfayı Access Aracılığı İle Pdf'ye Çevirme

(24/08/2022, 11:09)tarkanaykın yazdı: Sunu öğrenmek istiyorum; kapalı bir Excel dosyasının sayfalarını pdf olarak kaydedebilir miyiz. Ancak açarak yapabildim yukarıdaki kodlari revize ederek. Ama ecelin görünür veya görünmez,  herhangi bir şekilde açılmasını istemiyorum. Bilindigi üzere connection nesnesi araciligi ile kayit seti alabiliyoruz, lakin herhangi bir nesne uzerinde bir değişiklik vesaire yapamıyoruz. Bunun bi yolu olmalı.

Dosyayı açmadan pdf olarak kayıt edemez veya print edemezsiniz bu şekilde. Kodlarla ile birçok şeyi yapmak ve kolaylaştırmak mümkün evet, ancak sınırlar var. İşletim sisteminin özelliklerinden kullandığınız programlama dilinin özelliklerine herşey bu sınırları belirler. Kapalı bir Excel dosyasına Windows ortamında sağ klik yaparak yazdır dediğiniz zaman dahi göreceğiniz üzere Excel dosyanız anlık açılır ve kapatılır. bunun yolu daha öncede söylediğim gibi veriyi excelden alıp report olarak basmanız olur ancak.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Kapalı Excel Dosyasındaki Sayfayı Access Aracılığı İle Pdf'ye Çevirme - Yazar: atoykan - 25/08/2022, 12:22
Task