Skip to main content

AccessTr.neT

Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi)

Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi)

DoCmd.OpenForm "formdeneme3"
kapat_ok = True
DoCmd.Close acForm, "formdeneme2"
kapat_ok = False

2 gündür uğraşıyorum. Sonunda buldum. En sonuna Kapat_ok = False komutunu eklemem gerekiyormuş. Bunu kendi formumda yapamıyordum, çok karışıktı. Yeni bir form denemesi yaptım. Kodları yerleştirdim ve eksikliği giderdim. True değerinin form' un kapatılmasını engelleyen kodu kaldırdığını farkettim ancak yeni açılan formda false haline döndürülmesi için ne yapmam lazım onu bulamamıştım. Form açılışına, yüklenişine, geçerli olduğunda hepsine koydum ancak olmadı. Son olarak formlar arası geçiş kodu son kısmına yazdığımda istediğim şeye ulaştığımı farkettim.

Aslında Vba bilen birisi bunu çok hızlı yapabilirdi ama bende hiç olmadığından 4 günü mü aldı. Bunu yeni yaptığım form üzerinden başardım. Dosyayı da ekliyorum. Basit ama çok önemli bir husustu benim için. Atoykan hocam çok teşekkür ediyorum. Bu benim yaptığım projenin sağlıklı şekilde yürümesini sağlayacak olan çalışmalardan biriydi. 

ARTIK Access DOSYAM görev çubuğundan "PENCEREYİ KAPAT" tuşuyla kapanmıyor.

Saygılar...
.rar DENEME.rar (Dosya Boyutu: 56,97 KB | İndirme Sayısı: 0)
Son Düzenleme: 03/09/2022, 16:57, Düzenleyen: aydin5353. (Sebep: yanlış yazım vardı düzelttim.)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Msaccess.exe Dosyasının Açık Kalması (görev Yöneticisi) - Yazar: aydin5353 - 03/09/2022, 16:27
Task