Skip to main content

AccessTr.neT

1. Bilgisayarda Uygulamadan Pdf İ Köprü İle Bağlıyorum. 2. Bilgisayarda Pdf İ Açamıyo

1. Bilgisayarda Uygulamadan Pdf İ Köprü İle Bağlıyorum. 2. Bilgisayarda Pdf İ Açamıyo

Örnekte eklenen Belgeler adlı klasör server üzerinde ise her kullanıcın bu klasöre erişim yetkilerinin aynı olması gerekir ki ekleyebilsin ve görüntüleyebilsin. Kullanıcı belgeler adı altındaki klasör olarak kendi bilgisayarındaki belgeler yolunu kullanıyor ise diğer kullanıcıların bu klasöre erişmesi için paylaşımda olması gerekir ve belge yolunun da unc formatında olması gerekir ki network üzerinden açılabilsin. Bir diğer hususda bilgisayarların pdf dosyasını nasıl açacağının belirlenmiş olması. Yani;

1. Örneğinizdeki Belgeler klasörü server üzerinde ise her kullanıcının erişim yetkilerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Access üzerinden ayar ile server üzerinde erişim yetkisi ve authentication'ı yapamazsınız.
  2. Belgeler Klasörü kullanıcının bilgisayarındaki kendi belgeler klasörü ise dosya yolunuz "C:\USERS\User\Documents" şeklinde olur bu durumda her kullanıcının diğer kullanıcın belgeler klasörüne erişebilmesi için bu klasörlerin paylaştırılması unc formatında (192.168.1.1 üzerindeki paylaşım yapılan klasör gibi) yer alması gerekir ki bu hatalı bir yaklaşım.
Belgeler klasörünü server üzerinde konumlandırın ve her kullanıcın bu klasöre erişimine (okuma/yazma) yetki verin ve kullanıcıların pdfleri bu klasöre ekleyerek dosya yolunu uygulamaya kaydetmelerini sağlayın.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 1. Bilgisayarda Uygulamadan Pdf İ Köprü İle Bağlıyorum. 2. Bilgisayarda Pdf İ Açamıyo - Yazar: atoykan - 30/11/2023, 13:22