Skip to main content

AccessTr.neT

Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama

Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama

Değerli Atoykan Hocam. Kodu İlişkisiz bir form üzerinde buton' da uyguladım. Kontrol ettim ve ÇALIŞTI.

Şöyle söyleyeyim. (Yabancı formlarda, yapay zeka ile kavga ederek, normal google aratmalarında bu soruna çözüm bulamamıştım.) Bu sorunu çözemediğim için tabiki de ilerleme kaydedemiyor, testlerimi gerçekleştiremiyordum. Bu kodu hazırlama zahmetinde bulunduğun için gerçekten Çok Teşekkür Ediyorum.

Normal formlar üzerinde değişiklik yapmadığımdan hazırlamış olduğum uygulama üzerinde çok fazla test etme imkanım olmadı. Kısa bir test aşamasında şunu farkettim. Eğer "Bağlantı kesikken" yapılan kayıtlar Access önbellekte -1,-2,-3 olarak kaydediliyor. Bu kod ile tablolar güncelleştirildiğinde o kayıtlar orda arada kalıyor ve sharepoint' e aktarılmıyor.
Bu durumda yapılabilecek birkaç seçenek görüyorum. Bağlantıya göre uygulamanın kullandırılması, Önbelleğin kapatılması ve verilerin silinmesi şeklinde. Bunları test ederek görmek gerekiyor. En önemli olan uygulama performansının yavaşlamaması benim için. Bağlantı kontrolleri esnasında uygulama normal bir veritabanı bağlantısı kontrolüne göre daha ağır hareket ediyor. 
Bu saatten sonrası tamamen testlerimden geçerek ilerleyeceğim bir süreç. Bu bağlantı konusunda çözüme kavuştuğum için çok mutluyum. Saygılar sunuyorum.

Sn.temre örneğimi paylaşmamı istemişsiniz. Ben kendim oluşturduğum (sitenin yardımlarını gözden gelmem mümkün değil) Access veritabanına ve Access uygulamasına sahibim. Veritabanını sharepoint listelerine aktarıp uygulamam ile bağlantıları oluşturdum. Oluşabilecek hatalara yönelik testler yapıyorum. Sharepoint Listelerinin kullanılıp kullanılmamasıyla ilgili bir önceki soruma Atoykan hocam çok güzel ve detaylı bilgi paylaştı. Öncelikle orayı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uygulamam da farklı şeyler yaptıkça buraya atıyorum ancak şahsi kullanım olduğu için tamamını paylaşmam mümkün değil. Saygılar sunarım...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Vba İle Sharepoint İle Access Arasında Bağlantısı Kesilmiş Tabloları Bağlama - Yazar: aydin5353 - 10/02/2024, 18:48