Skip to main content

AccessTr.neT

değerlerin aynı olması

değerlerin aynı olması

Çözüldü #2
Sayın jupre uygulamanızı hızlıca inceleyince bazı hatalarınız ile karşılaştım:

1- Her ürün türü için tablo açmak yanlıştır. Anakart, ekrab kartı, ram vs. için ayrı tablo açmışsınız. Ürünleriniz için bir tablo yeterlidir. Ürünlere ait değişken özellikler çok elzem ise farklı bir tablo yapılabilir ancak bu uygulama için gerek olduğunu düşünmüyorum.

2- Yeni ürün ekleme tablonuz frm_urun formunuzun kaynağı. Tablonuzda her kaydı birbirinden ayıracak ve en önemlisi diğer tablolarla bağlantı kuracak olan Birincil Anahtar (Otomatik Sayı türünde) alanınız yok.

3- frm_urun formunuzda ayrıntıları gösterdiğiniz Liste21'in (bkz. Ölümcül Hatalar ) içinde Sorgu Kaynağı özelliğinde 1 ve 2 numaralı sütünlar tablodan okumuyor. Form üzerinde yer alan uruntutuacilan ve urunturuadiacilan denetimlerinden aldığından her kayıtta seçtiğiniz değer gözüküyor. Bu açılan kutular değerlerini tablodan alırsa sorun kısmen ortadan kalkacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
değerlerin aynı olması - Yazar: jupre - 12/07/2011, 11:50
Cvp: değerlerin aynı olması - Yazar: alpeki99 - 12/07/2011, 12:02
Cvp: değerlerin aynı olması - Yazar: jupre - 12/07/2011, 13:28
Cvp: değerlerin aynı olması - Yazar: mehmetdemiral - 12/07/2011, 20:46
Cvp: değerlerin aynı olması - Yazar: jupre - 16/07/2011, 12:45
Cvp: değerlerin aynı olması - Yazar: benremix - 18/08/2011, 05:44
Task