Skip to main content

AccessTr.neT

sipariş/müşteri kayıt ve bakiye ilişkileri problemi

sipariş/müşteri kayıt ve bakiye ilişkileri problemi

Çözüldü #3
cevabınız için teşekkür ederim sayın sledgeab.

3 adet tablo dediniz. müşteri, sipariş kaydı, yapılan işlemler.
sipariş kaydı tablosu dediğiniz ürünler tablosu mu? yani ürün türleri-çeşitleri-bilgileri tablosu mu? eğer bu şekilde kastediyorsanız burada çözemediğim problemim devam etmekte. nedeni ise ürün türlerim çok çok çeşitli. ürünlerime örnek vereyim; buket, 1 gül buketi, 2 gül buketi...., karışık buket, karışık buket büyük, karışık buket içinde 4 gül..., kasımpatı buketi,.., ... buketi,..., .....bitkisi, ve daha yazmadığım bir yığını...
böyle bir acayip uzunca değişkenlerle dolu bir ürün yelpazesi yani.
eğer bunları tabloya girip formda süze süze sipariş alayım dersem çok fazla uzun olur ve vakit kaybettirir. bu durumda sipariş formumda ürün alanına ürünü kendim yazmalıyım. (müşteri siparişi şöyle oluyor genelde; bir buket istiyorum içinde şu şu olsun, çok büyük olmasın, yatık bir buket olsun, ambalajı şöyle, rengi şöyle... yani ürünü her siparişte elle yazmam daha sağlıklı)
bu durumda da ürün tablosu gibi bir tablom olamayacak.

bu durumda tablolarım ve ilişkilerim nasıl olmalı? hızlıca bakiye alabilme durumunu gözönüne alarak..

vaktinizi aldım. teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: sipariş/müşteri kayıt ve bakiye ilişkileri problemi - Yazar: miCRoBe` - 10/10/2011, 11:43
Task