Skip to main content

AccessTr.neT

otomatik sayı alanı sıfırlamasın

otomatik sayı alanı sıfırlamasın

Çözüldü #7
Cevap bekliyorsunuz ancak bizimde işlerimiz arasında sizlere yardımcı olmaya çalıştığımızı unutuyorsunuz galiba.

İlk mesajımda yazdığım gibi ne yapmak istediğinizi anlatamadınız. Bakın bu cümleden hiç bir şey anlaşılmıyor.

Alıntı:alttaki kodla tabloyu sildiğimde ve projeyi kapatıp açtığımda
tablodaki otomatik sayı alanını sıfırlıyor yani yeni baştan 1 den başlıyor şartlı olarak siler isem sorun yok fakat ben
aktarma işim bittiğinde tabloyu komple boşaltmak istiyorum
bunu engelleyebilirmiyiz

*** Tabloyu silmiyorsunuz tablodaki verileri siliyorsunuz.
*** Projeyi kapatsanızda açsanızde Otomatik Sayı sıfırdan başlamaz. Şartlıda silseniz şartsızda silseniz Otomatik Sayı son kullanılan sayıya +1 ekler devam eder.
*** "aktarma işim bittiğinde tabloyu komple boşaltmak istiyorum bunu engelleyebilirmiyiz" böyle bir cümleden anlam çıkmıyor.

Programın işleyişinden anladığım şey şu : "İsmi bostablo olan tablonuzdaki verileri dolutablo isimli tabloya aktarma işlemi yaptıktan sonra bostablo isimli tablodaki tüm kayıtları silmek.

Benim burada anlattığım gibi lütfen açık, örnekli şekilde anlatınız. Diğer türlü yanıt almanız gecikecek.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: otomatik sayı alanı sıfırlamasın - Yazar: alpeki99 - 12/12/2011, 15:22
Task