Skip to main content

AccessTr.neT

metin kutusuna kullanıcı adı ve şifre girişi

metin kutusuna kullanıcı adı ve şifre girişi

Çözüldü #6
Size bahsettiğim çalışmayı ekliyorum. Bu arada tabii herşey tasarlanan kadar birebir aynı olmuyor. Ayrıntılardan bahsedeyim biraz.

* Öncelikle iki tür yetki atamak daha mantıklı. Birincisi yetkili, diğeri yetkisiz olursa daha kolay. Ben 2 tür üzerinden yaptım çünkü 3 olması durumunda kodlar bayaa değişecektir.

*Sizin çalışmanız üzerinde yaptım. Girişteki şifre ekranında x x ile girdiğinizde 2 nolu yetki gelecek. Bu durumda giriş denildiğinde açılan ana formdaki hangi düğmeler sadece yetkili kullanıcılar dışındakilere kapalı olacaksa o düğmenin kodlarını yazarken önce "sor" deyip daha sonra sor sub'ından gelen "iptal" değişkeninin aldığı değere göre çalışma veya çalışmaya karar verecektir. Yani yetkili kullanıcıya birşey demeden çalışacak ama yetkisiz kullanıcıya uyarı verecek ve işlem yapmayacaktır. Bu arada herkese açık olan düğmelerde bunu yapmayacağız. Örneği incelerseniz anlaşılacaktır. Siz inceleyip kendi isteğinize göre değişiklik yaparsınız. Kolay gelsin.

Bu arada kullanıcı: x şifre : x YETKİSİZ
kullanıcı :a şifre: a YETKİLİ
.rar Şifre@59_34_demiral.rar (Dosya Boyutu: 46,45 KB | İndirme Sayısı: 37)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: metin kutusuna kullanıcı adı ve şifre girişi - Yazar: mehmetdemiral - 01/11/2012, 02:25