Skip to main content

AccessTr.neT

VB ye Geçmek İstiyorum Ama...

VB ye Geçmek İstiyorum Ama...

Çözüldü #3
Teşekkür ederim,
farklı olduğunu ve accessin daha prtaik olduğunu görebiliyorum. vb de daha çok koda ihtiyaç olduğu düşünmüyorum. çok kod = iyi program olduğunada inanmıyorum.

örneğinizde de bahsettiğiniz işlemlerde sıkıntım yok (datayı okumak yada göstermekle gibi)

hangi yazıyı örneği incelecem benzerler kodlar var. ben accesste rahatlıkla yapıp vbde olunu örneğini bulamdığım işler için yardım istemiştim.

örneğin 1. madde de bahsettiğim gibi. bir Access tablosundan değilde bir txt yada xls dosyadaki bilgiyi Sql server üzerinde bir tabloya aktarmak için bir dünya kod yazmak lazım. bunun pratik bir yolu yok mudur acaba.

bu işleme bir örnek verebilirmisiniz. yani buna sadece benim ihtiyacım yoktur diye düşünüyorum. bu işini Access te 2 satırda yapabiliyorum. asıl sormak istediğim buydu

yada vs studio içinde server penceresinde bir view hazırladık diyelim (acc deki karşılığı sorgu) bir form yaptık diyelim. ben accesste hazırladığım sorgu için form üzerindeki nesnelerden rahatlıkla parametre döngebilirken vb de bunu bir türlü bulamadım.

bu iki durum la ilgili bana
(txt yada xls dosyayı (sıralı alanlardan oluşan örn adı,soyadı,tel) Sql server üzerinde bir tb insert etmek.
form üzerindeki kontrollerden sorguyu filitrelemek)
yardımcı olması için örnek verebilirmisiniz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 21/03/2009, 13:38
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: cuneyt - 22/03/2009, 23:08
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 23/03/2009, 17:53
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: alpeki99 - 23/03/2009, 19:54
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 24/03/2009, 19:18
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: elifnaz - 27/04/2009, 17:28
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: DePlax - 03/07/2009, 01:02
Cvp: VB ye Geçmek İstiyorum Ama... - Yazar: chopper07 - 03/07/2009, 22:55