Skip to main content

AccessTr.neT

Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak

Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak

Çözüldü #4
Sayın okileturc, ilk önce gösterdiğiniz yardım için teşekkür ediyorum.

Ben yine sorunlarımı aktarayım isterseniz.

Birincisi : Verdiğiniz kodu ilgili form üzerinde düğme oluşturarak kullandım, dediğiniz gibi yolu hem tabloya yazıyor, hem üzerine tıklandığında yazılı yer açılıyor. (Sorun yok teşekkürler)

İkincisi: Dediğiniz gibi klasör yöntemi içinde aynısını kullandım, diğer modülle verdiğiniz örneği kullanmadım. (Bence sorunyok, sizce sakıncası olur mu? Avantaj açısından)

Üçüncüsü: Formda hazırlanmış bir programda gördüğüm resimle ilgili bir örneği kendi programıma uygulayım dediğimde şu sorun çıktı.

[Resim: hata.th.png]

Sıkıntımsa şu, tabloya yine veri yolunu yazılıyor, resim klasörden çağırılıyor, ayrıca örnekte raporda kullanılacak resmin yolu bir başka alana yazılıyordu, resmin üzerine yapılan bir tıkla. İsteğim şu, biz ekle dediğimizde(Düğmeye tıkladığımızda), hem formda gözüküp, (tabloda ilgili alana yazılacak) hemde raporda kullanmak üzere bir başka alana yazılabalinir mi? (gerekmiyorsa nasıl?) Sil dediğimizde tabloda kayıtlı her iki alandaki veri yolları silinmesi gerekiyor,

Birde en sonunda (inşaallah bunu ben yapacam, daha önce yapmıştım) Access penceresini gizlediğimde, uyguladığımız bu özellikler sorunsuz çalışır mı?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. (Yine uzun yazdık kusura bakmazsınız umarım)
.rar Personel Takip.rar (Dosya Boyutu: 50,72 KB | İndirme Sayısı: 41)
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Programda Word dosyası ve Klasör bağlamak - Yazar: danke - 15/05/2009, 02:06