Skip to main content

AccessTr.neT

Forma ve Rapora resim yolu bağlamak..

Forma ve Rapora resim yolu bağlamak..

Çözüldü #3
Verdiğiniz cevap için teşekkür ediyorum.

Ancak sıkıntılarımı aktarayım isterseniz,
Alıntı:Daha da önemlisi filedialog ile ilgili eksik referans var. Bu komutun çalışması ve seçilecek resmin gösterileceği bir dialog penceresi açılabilmesi için "Microsoft Office 11.0 Object Library" referansı eklemelisiniz. Emin değilim ama ADO komutları da gerekebilir. O yüzden "Microsoft Activex Data Object" referansı da ekleyin.
diye belirtmişsiniz, güzel ama inanın daha önce böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım, inanın şuan için vaktim de yok. (Malesef)

Alıntı:Bu referanslar konusunda bir önerim olacak. Kesin çözüm. Örnek aldığınız resimle ilgili çalışmayı açın ve sizin çalışmanızı ona taşıyın. En sağlam yoldur. Ya da kendi projenize aynı referansları alın. Bu şekilde sorun çıkmayacaktır.
bu söylediklerinizin tamamına katılıyorum, ancak iş işten geçti, çalışmam sona yaklaşıyor, hem formda, hen raporda (personel bilgisinin bulunduğu) personel fotoğrafını yol göstermek suretiyle getirmem gerekiyor.

Sizin yardımcı olduğunuz programı inceledim, benim karşılaştığım resim açılırken ki sorun giderilmiş, ilgili tabloda belirlenen alana adres yolu yazılıyor, ancak resim ekliyken ekle düğmesine basıldığında, resim yolunu siliyor, birde "ImagePath" visiple olmuyor gizlenmiyor, bunada uğraştım beceremedim.

Geldiğim nokta, denildiği gibi keşkes böyle bir uygulamaya başlamadan önce yapmayı düşündüğüm uygulamayı bu tür programların üstüne taşısaydım böyle bir problemle karşılaşmıyacaktım, ancak geçti.

Sorunum, formda ilgili personel resimlerinin tabloda veri yolu yazılarak gösterilmesi, aynı veri yolunun raporda da kullanılacak şekilde yazılması,

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum. (Aslında Acceste kendi kendime bir çok şey yapıyorum, ancak bu konuyu aşamadım, broblemimi çözemedim. Img-cray ) kolay gelsin..
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Forma ve Rapora resim yolu bağlamak.. - Yazar: danke - 16/05/2009, 21:21
Cvp: Forma ve Rapora resim yolu bağlamak.. - Yazar: danke - 17/05/2009, 13:29
Task