Skip to main content

AccessTr.neT

Ajanda uygulamasında Randevu Saatleri Sıralanabilir mi?

Ajanda uygulamasında Randevu Saatleri Sıralanabilir mi?

Çözüldü #3
Sorunuzu net yazmamışsınız ama ben anladığım ölçüde cevap vermeye çalışayım.

Bahsettiğiniz ajandanın hangisi olduğunu anlayamadım. Daha önce incelediğinizi söylediğiniz Ajanda benim paylaştığım şu konudaki ajanda mı?

https://accesstr.net/konu-takvim-ajanda-uygulamasi.html

Eğer bahsettiğiniz bu linkteki ajanda ise bunda bir sorgu aracılığıyla o güne ait kayıtlar listeleniyor ve saate göre sıralama yaptırılıyordu. Bunda da aynı mantık kullanılabilir tabii ki. Ancak bunun için ya kodla ya da sorgu ile sıralama yaptırmak gerekir.

Örneğinizi inceledim ve sizin sorgu kullandığınızı gördüm. Aslında örneği dikkatli inceleyecek olursanız satır kaynağının değer listesi olduğunu ve bu değer listesinin kodlar aracılığıyla doldurulduğunu görürsünüz. Siz ise satır kaynağı olarak sorgu oluşturmuşsunuz. İstediğiniz o liste kutusunun içine gelen sorgu sonuçlarında saatleri azalan veya artan şekilde sıralamaksa sorgu oluşturma penceresinde "Sıralama" bölümünden istediğiniz alanı artan veya azalan şekilde sıralatabilirsiniz. Örneğin Saat alanını artan veya azalan sıralatmak için:

1- Formunuzu tasarım görünümünde açın.
2- Liste kutusunun özelliklerini açın.
3- Satır Kaynağı alanının yanındaki üç nokta simgesine tıklayarak Sorgu Oluşturucuyu açın. Gelen pencerede Saati alanının altındaki Sırala alanından Artan veya Azalan'ı seçin. Böylece o liste kutusuna gelen sorgu sonuçları sizin belirlediğiniz kritere göre sıralanacaktır.

Burda dikkat etmeniz gereken saatlerin sıralanmasının ne şekilde olacağıdır. Uygulamanızda örnek olarak kullandığınız uygulamadaki 09:00 dan başlayarak yarım saat aralıkla devam eden saat serisi gibi bir seri oluşturmak istiyorsanız ya değer listesini elle gireceksiniz ya da o örnekte de olduğu gibi kod kullanacaksınız.

Konuya sizin cevabınıza göre devam ederiz. Siz yaptığım açıklamalar doğrultusunda konuya yön verin de, gerisi kolay, hallederiz...

Kolay gelsin...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Ajanda uygulamasında Randevu Saatleri Sıralanabilir mi? - Yazar: tdsharun - 13/07/2009, 18:55
Task