Skip to main content

AccessTr.neT

Veri Görünümündeki Alt Formda kaydı otomatik çoğaltmak

Veri Görünümündeki Alt Formda kaydı otomatik çoğaltmak

Çözüldü #13
eee
tamam da, zaten öyleydi canım kardeşim. Ben size komutların ne işe yaradığını anlatayım da siz karar verin nasıl olacağına..

1- DoCmd.GoToRecord , , acLast
Son kayıda gidiliyor.

2- DoCmd.RunCommand acCmdSelectRecord
Gidilen satırdaki kayıt seçiliyor

3- DoCmd.RunCommand acCmdCopy
Seçilen kayıt belleğe kopyalanıyor

4- DoCmd.GoToRecord , "", acNewRec
Yeni bir kayıt açılıyor

5- DoCmd.RunCommand acCmdPaste
Bellekte tutulan kayıt yapıştırılıyor

6-Me.YolcTarihi = YolcTarihi + 1
Yolctarihi isimli metinkutusuna 1 gün ekleniyor

Şimdi burada eğer nerede olursam olayım son kayıttakini bir arttırıp alta kopyalasın derseniz 1 nolu satır duracak. Yok neredeysen o kayda bir ekleyip yeni kayıt olarak kaydetsin derseniz o satırı silin olsun bitsin.

Yazdıklarınızı birkaç kez okudum

"2. Satırda iken komutu çalıştırdığımızda 2.satırın tarihine 1 ekleyip 7.satıra
(07.07.2009 yerine) 03.07.2009 yazıyor. Demek istediğim hangi satırda olursam olayım daima en son kayıttaki tarihe 1 eklesin. "

Ben denediğimde 2.satıra da tıklasan 1.nci satıra da tıklasam önce son satıra gider ve oradan hareketle yeni kayıt açar. Siz nasıl çalıştırıyorsunuz anlamış değilim. İyice deneyin "Evet ya öyleymiş" diye de mesaj yazacaksınız.
Sanırım ben anladım ne hata yaptığınızı. Sizin örnekte sadece YolcTarihinde değil, diğer metin kutularından birinde de komutlar vardı. Onları silin. Sadece YolcTarihi alanında çift tıklatıldığında çalışsın. Eğer nerde tıklarsam tıklayayım çalışsın diyorsanız aynı komutları tüm metinkutularına aynı çift tıklama yordamına yapıştırın.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Veri Görünümündeki Alt Formda kaydı otomatik çoğaltmak - Yazar: mehmetdemiral - 15/07/2009, 17:43
Task