Skip to main content

AccessTr.neT

Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme

Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme

Çözüldü #6
bak aykay kardeş öncelikle ben asla sıfırdan bir proje tasarlamam ancak sana tarif ederim sen bir şeyler yaparsan bende sana yardımcı olmaya çalışırım ancak ben bir şey söylediğimde sen olmaz benim dediğim dedik dersen bir yere varamayız ve şimdi sırasıyla gidelim öncelikle şu sabitler olayını halledelim sen sabitler tablosunu hazırla unutma tablonda öncelikle bulunması gerekli alanlar var onlar sırasıyla
sabitid=otomotiksayı
ay=sayı
yıl=sayı
bunlar kesinlikle olacak bundan sonrası o gönderdiğin örnekteki sabitlerse ona göre tablonu yap ve bir de formunu yap biz formda önce içinde bulunduğumuz ayın sabitlerini al diyeceğiz eğer o yoksa bir önceki ayın verisini al diyeceğiz ve hesaplama yaparkende bu sabitlerle hesaplama yapamazsınız bu aya aktarmanız gerekir diyeceğiz

şunuda belirteyim bu iş sanıldığı yada sizin yazdığınız kadar kolay değil art arda bir sürü kod çalışacak demektir özellikle hesaplamalrda git şuna bak bu çıraksa ve yaşı şu kadarsa tekrar geri dön sabitlerden çırağı bul ordan şu yaş aralığındaki ni bul ve ona göre hesapla bir defa yaş kodu olavcak ve o yaşı otomotik hesaplayacak vs vs

yani ben ne diyorsam onu yapmaya hazırsanız böyle bir projeye kalkışın sayfalar dolusu kodlar olacak ona göre
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme - Yazar: Aykay - 17/07/2009, 14:58
Cvp: Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme - Yazar: Aykay - 17/07/2009, 16:15
Cvp: Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme - Yazar: Aykay - 18/07/2009, 19:19
Cvp: Mükkerrer Kayıt ve Güncelleme - Yazar: esrefigit - 19/07/2009, 16:40
Task