Skip to main content

AccessTr.neT

açılan kutular ile alt formda veri süzme

açılan kutular ile alt formda veri süzme

Çözüldü #3
Sayın Puleti elinize sağlık
Ben de bir çalışma yapmıştım. Ziyan olmasın bariImg-grin) Ben de yayınlayayım.

Bu arada bazı değişiklikler yaparak örneğin orijinal haline fazla dokunmadım. Şu değişklikler:

1- mid kullanarak Kalite açılan kutusunda "1. kalite" ifadesi görülürken, seçilen değer "1" şeklinde oluyor. Böylece sorgu doğru çalışıyor ama açılan kutuda "kalite" ifadesi kullanılabiliyor.
2- Kalınlık açılan kutusunda da Replace kullanarak önce "mm" değerinden, daha sonra da " " (boşluk) değerinden kuruldum. Böylece açılan kutuda "1,6 - 2,4 mm" görülürken dönen değerin "1,6-2,4" biçiminde olması, böylece verilere uygun filtrelemede kullanılabilmesi sağlandı.
3- Alt formlar için ayrı sorgu hazırlamadım, Sql ifadesiyle işi hallettim.
4- Sorguda Puletin'in kullandığı "like *" şeklini düşünememiştim. Gördüm ki Puletin böylece çok güzel bir yöntem yakalamış, benim çalışmama da ondan görüp "like" kullandım. Eline sağlık Puletin, iyi fikir. Ne yalan söyleyeyim ben Sql ifadeleriyle sorgu üzerinden yapmayı düşünüyordum. Böylesi daha güzel oldu.

Kolay gelsin.
.rar Çok seçmeli Alt Form_demiral.rar (Dosya Boyutu: 68,9 KB | İndirme Sayısı: 138)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: açılan kutular ile alt formda veri süzme - Yazar: mehmetdemiral - 21/09/2009, 20:37
Task