Skip to main content

AccessTr.neT

Web tabanlı Sorgulama

Web tabanlı Sorgulama

Çözüldü #5
(11/11/2009, 16:06)alpeki99 yazdı: Bunu Access ile yapmanız mümkün bu konuda mehmetdemiral abimiz size tecrübeli olarak yol gösterecektir. Benim bahsetmek istediğim şey Access sorgularının ASP veya PHP tabanlı web sitelerinde kullanılamıyor olması. Ben bu güne kadar hiç bu şekilde bir sistem görmedim duymadım eğer bilen varsa uyarırsa sevinirim. Eğer script dili tabanlı yani ASP veya PHP ile sorgulama yaptıracaksanız bu dillere ait kodlar ile yapabilirsiniz yani Access ile olacak iş değil. Ama dediğiniz şey Php'de çok kolay mantığını yazayım en azından:

Aynen Access'de kullandığımız Sql sorguları gibi Php ve ASP'de Sql söz dizimini kullanabiliyorsunuz.

Kod:
SELECT adi,musteri_numarasi,borcu FROM musteriler WHERE musteri_numarasi=musteri_no
Bu söz dizimi ile birlikte Musteriler isimli tablodaki --> adi, musteri_numarasi ve borcu alanlarını okuyorsunuz. Okuturken hepsini değilde sadece ihtiyacınız olanı okutacaksınız yani arama işlemini müşteri numarasına göre yaptıracaksınız. Bunu WHERE komutu ile yapabilirsiniz.

Yok ben ASP, PHP bilmiyorum diyorsanız bu işi otomatik yapan programlar mevcut. Lütfen ayrıntı için programların sitesini ziyaret ediniz.

Access 2007'de sharepoint ile çalışma var.;ama karışık olduğu için çözemedim.Tam olarak yapmak istediğim sizin link verdiğiniz sitedeki programlar;ancak onlarda ücretli ve pahalı.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Web tabanlı Sorgulama - Yazar: kabanbay - 11/11/2009, 12:58
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: cuneyt - 11/11/2009, 14:15
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: kabanbay - 11/11/2009, 15:41
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: alpeki99 - 11/11/2009, 16:06
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: kabanbay - 11/11/2009, 17:22
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: alpeki99 - 11/11/2009, 18:15
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: kabanbay - 11/11/2009, 18:18
Cvp: Web tabanlı Sorgulama - Yazar: alpeki99 - 11/11/2009, 18:28