Skip to main content

AccessTr.neT

formdaki linkle başka kayda gitme

formdaki linkle başka kayda gitme

Çözüldü #3
Dosyanızı inceledim ancak derdinizi anlatamamışsınız yada ben anlayamıyorum. Demişsiniz ki

Alıntı:bu alana tıklanınca, bu alanda ID numarası yazılı olan kayda geçiş yapmak

** Hangi alanda yazılı olan kayıt? Form2 içindeki ID yazan metin kutusu mu?

** Yoksa siz kendiniz bir metin kutusuna gitmek istediğiniz ID numarasını yazıp butona basınca o ID numaralı kayıdamı gitmek istiyorsunuz?

** Bir diğer aklıma gelen soru şu. Siz zaten şu anki formunuzdaki mevcut sisteme göre Ö ve S tuşlarına basınca önceki ve sonraki kayıtlara gidebiliyorsunuz. Zaten bu kayıtlar bir önceki veya sonraki ID li kayıt oluyor. İstediğiniz zaten bu değil mi?

Siz şu anda zaten bağımsız kayıtlar arasında gitmiyorsunuz gördüğüm kadarıyla öyle bir mekanizma kurulmamış. Zaten en son olduğunuz ID li kayıt ya bir öncekidir ya bir sonraki kayıttır.

Sorular sorular sorular Img-grin Lütfen daha açık, net, anlaşılır olsun sorularınız. Sanki karşınızda ilkokul birinci sınıf öğrencisi varmışçasına ayrıntılı ve basit olsun anlatımınız. Ayrıca forum kurallarına göre eklediğiniz örnek dosya Access 2003 formatı olan MDB'ye çevirerek ekleyiniz. Access 2007'yi yüklemiş insan sayısı az olduğu için cevaplarınızı çok çok geç alırsınız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
formdaki linkle başka kayda gitme - Yazar: passenger - 15/11/2009, 16:32
Cvp: formdaki linkle başka kayda gitme - Yazar: alpeki99 - 15/11/2009, 16:42
Task