Skip to main content

AccessTr.neT

sorguda yeni kayıt ekleme

sorguda yeni kayıt ekleme

Çözüldü #4
Puletin ve Benremix'e tesekkürler. Ancak Puletin, gönderdigin örnek benim bir butona basmamla birlikte bir sorgunun acilmasi. Bunda sorguyu yazmaya karsi korumali sekilde acmayi biliyorum, onda problem yok.

Benim problemim büyük ihtimalle cok basit bir ayari kacirmam. Sorgunun kendisini actigimda sorgu bana yeni kayda izin vermeyecek sekilde acilsin. Daha önce de bu sekilde sorgular ürettim, ancak hepsi sadece verileri gösteriyordu. Veriler üzerinde degisiklik yapmak istendiginde "Bu RecordSet güncellestirilemez" diyordu. Simdi de ayni sekilde sorgularimi ürettim ancak sorgunun en alt satirinda israrla "Yeni" ifadesi cikiyor. Bu sorgulardan ben bisey degistirmem ama diger kullanicilar hata yaparsa tüm kayitlar bozulur diye endise ediyorum.

Tabii diger kullanicilara bu sorgulari gizli yaparim, kaldi ki veritabanini henüz olusturuyorum, diger kullanicilar bu sorgularin sonuclarini zaten raporlarda (hatta WHERE ve HAVING kisitlamalari ile) görecekler, böylece sorun olmaz ama ben "Daha önce ne yapiyordum da sorgularim kayit ekleme imkani olmadan aciliyordu?" diyorum. Yoksa ayni veritabaninda gördügünüz gibi yeni kayit ekleyemedigim secim ve birlestirme sorgularim var...

Tekrar tesekkürler ilginiz icin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: mimerd - 21/11/2009, 13:17
Cvp: sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: Puletin - 21/11/2009, 14:26
Cvp: sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: benremix - 21/11/2009, 16:54
Cvp: sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: mimerd - 23/11/2009, 11:13
Cvp: sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: Seruz - 23/11/2009, 11:57
Cvp: sorguda yeni kayıt ekleme - Yazar: mimerd - 23/11/2009, 13:20
Task