Skip to main content

AccessTr.neT

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması

Çözüldü #3
Sayın ayhan2122 ilginiz için teşekkürler, cevap veren birisinin olması ne kadar harika.
Ayrıca bundan önceki sorumda onu görmemişsin anlaşılan (Sorumdaki istediğimin mümkün olmadığını ilişkisel bir hata olduğu söylendi, kabul ettim vaz geçtim, olabildiği kadarıyla dedim) Orada da formda bulunan arkadaşların yardıyla programı buhale getirdim diyerek, yardımı olanlara teşekkür ettim.

Kısaca evet o program. Ancak takdir edersinki program ihtiyaçların daha kolay görülmesi için istenir, tasarımı güzel olmasada böyle porogram düşündüm. Gelinen noktada aslında ihtiyaçları gideren bir program oldu.

Ancak ve malesef kullanıcıların itirazıyla sormuş olduğum problem ortaya çıktı. Aslında bir olması gereken evrak kayıttaki "bürosayisi" iki tabloda ve hatta alt tabloda her kayıtta ayrı ayrı tutulduğundan, gerçekçi bir "bürosayisi" olmadığı, kafa karıştırdığı söylendi.

Bunun için bende sadece iki tablonun faydalanacağı "Sayi" tablosunu oluşturdum. Ve ilgili "bürosayisi" alanına varsayılan olarak veri tabanının bir fazlasını vermesi için ilişkilendirdim. "Sayi" tablosundaki kayıt "yok" iken varsayılan "1" gösterdi. Ancak formda kayıt girilirken o "1" rakamını hemde "Sayi" tablosuna yazdıramadığımdan, ikinci kayıtta artması gereken varsayılan sayısı aynı kaldı, yani çuvalladım.

Evet biliyorum gerçekten sabırla fazlasıyla yardımda bulundum. Malesef böyle bir sıkıntımda ortaya çıktı. Yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler.

Sıkıntım;"Bürosayisi" alanının iki tabloda ilişkili olarak artması. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
danke, 10-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir. AccessTr.neT formuna katıldığımdan beri hem ufkum genişledi, hem programlarla ilgili sorunlarımı çözdüm. Siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması - Yazar: danke - 07/12/2009, 22:11