Skip to main content

AccessTr.neT

Raporda Yazdırma Alanı Formdan Ayarlama yapılırmı?

Raporda Yazdırma Alanı Formdan Ayarlama yapılırmı?

Çözüldü #4
ayın C*E*L*O*Y*C*E ilginiz için teşekkürler..ama istediğim sizin eklediğiniz örnekteki gibi bişey değil..kendi hazırladığım trafik tescil programında(forumda paylaşımı var) böyle bir düzenleme düşünüyorum ama ben içinden çıkamadım..access veritabanı Access penceresi gizlenmiş olarak açılıyor. ek1 ve ek9 belgelerini doldurduğumuz formların bağlı olduğu raporlarda bulunan metin kutuları matbu bir belgede belirli yerlere gelecek şekilde tarafımdan tek tek ayarlandı. yazdırma yaparken bazı yazıcı modellerine göre tekrar ayarlama yapılması gerekebiliyor..belgede istenilen yere denk gelmeyip küçük kaymalar oluyor.ama bu ayarlama veritabanını tasarım görünümde açarak rapor tasarımından yapılabiliyor. benim istediğim örnekte olduğu gibi form 1 ve bu forma bağlı rapor 1 var..raporu tasarım göünümünde açmadan form1 e eklenecek 4 adet butonla yukarı aşağı sağa ve sola rapordu bulunan bütün metin kutularının eşit oranda kaydırılabilmesi..böyle bir kod yazılabilirmi yada böyle bir ayarlama yapılabilirmi..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Raporda Yazdırma Alanı Formdan Ayarlama yapılırmı? - Yazar: perisanoglu - 03/03/2010, 22:57
Task