Skip to main content

AccessTr.neT

Açılan kutu tercihine göre sorgu değeri getirmek

Açılan kutu tercihine göre sorgu değeri getirmek

Sayın Mehmet hocam, ilginize çok teşekkür ederim, ama bazı noktaları tam anlatamadım sanırım. Ben metin kutusunda, açılan kutu veya kutularda tercih edilen değerleri değil, açılan kutuda tercih edilen seçime göre sorgudaki (örneğin program içerisinde bulunan "hepsi" sorgusu) değerleri getirmek istiyorum. Örneğime bakabilirseniz Form1 içerisinde bulunan sicilno açılan kutusundan bir tercih yaptığım zaman, bu tercihe ait "hepsi " sorgusunda bulunan kullanılan izinlerin türlerini(yıllık,hastalık,mazeret vb.) ve miktarlarını form üzerinde başka metin kutuları içinde görmek istiyorum. Bunun dışında tarihe gün eklemek konusunda bazı tanımlamalar yapmışsınız (Dim ilkTarih As Date ‘Ekleme yapacağımız tarihi tanımladık) ben acemi olduğum için bu tanımlamaları nereye yazacağımı bilemedim. Benim yapmak istediğim Form1 içerisinde bulunan "ayrılıştarihi" ne ve "süresi" bölümüne(gün) değerleri girdikten sonra "bitiştarihini" sistemin kendisinin vermesini sağlamak. Sizler bu işin uzmanı olduğunuz için belki çok kolaydır ama ben yeni yeni öğreniyorum. Yanlış anlamazsanız sizden ricam gönderdiğim örneğimde bahsettiğiniz düzenlemeleri yapıverirseniz çok memnun olurum. Bende bu sayede yaptığınız değişiklikleri inceleyerek öğrenmiş olurum. Ayrıca ben bu konuda ücreti karşılığında kurs almak istiyorum. Antalya da yaşıyorum. Beni yönlendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Açılan kutu tercihine göre sorgu değeri getirmek - Yazar: ZAFERS - 14/03/2013, 11:24