Skip to main content

AccessTr.neT

Geçici formdan asıl forma veri aktarma

Geçici formdan asıl forma veri aktarma

Çözüldü #4
Elimde iş olduğundan 10dk da acele ile bu örnek çıktı. Sadece işin mantığını anlamanızı istiyorum. Direkt alıp kendinize uygulamayın 3 adıma kalmaz bir yerde çakılırsınız.

En basitinden ben ürün türü bile koymadım. Yani Yazıcı, hard disk vs. siz bunu ekleyeceksiniz ve teklif aşamasında açılan kutularda filtreleyeceksiniz.

Aynı zamanda profesyonel olması açısından size fikir verdiğim noktalar var inşaallah kullanırsınız. Mesela alış fiyatı, satış fiyatı, minimum verilecek teklif fiyatı vs. Bunlar olmadan bu tip bir program sadece geçici oyalama olacaktır. Ben bir teklif verdiğimde o tekliften ne kadar kâr edeceğimi bilmiyorsam o zaman teklif programı hazırlamamın ne mantığı olacaktır?

Ben olsam kullanıcılara ne kadarlık indirim (% olarak) yapabileceklerini firma sahibi olarak tanımlardım. Bu kadar belki ihtiyacınız yok ancak bir programda en önemli aşama program yazmadan önceki planlama aşamasıdır. Siz bunlara varıncaya kadar düşünür altyapınızı ona göre kurarsınız. Müşteriniz bir süre sonra sizden bunu isteyince madara olmazsınız.

Kısacası bir programın en önemli aşaması "Planlama" dır.
.rar BilgisayarToplama_accesstr.rar (Dosya Boyutu: 39,15 KB | İndirme Sayısı: 33)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Geçici formdan asıl forma veri aktarma - Yazar: alpeki99 - 27/10/2013, 00:36
Task