Skip to main content

AccessTr.neT

tek formda 'ilişkili 4 tabloya' veri girme

tek formda 'ilişkili 4 tabloya' veri girme

Çözüldü #5
-evet haklısınız; aslında alanlarla ilgili özellikleri ayarlamayı ikinci plana atmıştım..
-tedarikler tablosu ileriki günler de toptancılar gibi bir tabloya dönüşebilir.
-müşteriler tablosunda pek detay gerekli değil.. örneğin; 2 el tlf satıldıktan mesela 1 ay sonra geri gelebiliyor bir arızası var sebebiyle.. bu durumda acaba bu tlf bizdenmi alındı mahiyetinde ikilemde kalınabiliniyor... bu yüzden.. ad soyad tlf yeterlidir.
-alış satış da tek tablo diyorsunuz; fakat önemli bir husustan bahsedeyim; sıfır satılan telefon, 2 ay sonra 2.el olarak geri alınıyor. sık tekrarlanan bir durum.. bu yüzden alınan imei iki defa yada beş defa alınabilmeli, satılabilmeli. bu yüzden bu tasarımı düşünmüştüm..
ayrıyetten alış formunu şu şekilde hazırlamam gerek;
imeino, tlf marka modeli, tedarik türü, alış tarihi, alış fiyatı, satış fiyatı...
satış formumda;
listeden stoktaki telefon seçilecek, satış tarihi, satışson fiyatı, müşteri ad soyad tlf..

bu kadar kolay olmalı.. yani formlarımı böyle kolay yapmalıyım bu yüzden böyle bir tasarıma ulaştım bilgim dahilinde.. acemiyim okuyup öğrendiklerimden incelediklerimden ancak bu tasarım çıktı.. acaba açıkladıklarıma göre doğru yoldamıyım??

teşekkürler..
Son Düzenleme: 16/12/2013, 01:45, Düzenleyen: miCRoBe`.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: tek formda 'ilişkili 4 tabloya' veri girme - Yazar: miCRoBe` - 16/12/2013, 01:42