Skip to main content

AccessTr.neT

Gelişmiş kullanıcı girişi ve yetki kontrolü

Gelişmiş kullanıcı girişi ve yetki kontrolü

merhaba sayın akdemir1 bey,

konunuzda bahsettiklerinize dair bazı bilgileri paylaşmak istiyorum,izninizle.

öncelikle,bahsettiğiniz uygulamayı çok daha önceki zamanlarda incelemek üzere bakmıştım ve deneme bir örnek üzerinde çalışmasını gözlemlemiştim.bu örnek uygulamayı daha sonradan silmeseydim size iletirdim.bu gözlemleme neticesinde de,olumsuz bir durumla karşılaşmadım doğrusu.ayrıca,uygulamanızda bu eklediğiniz uygulamadna dolayı da yanlış hatırlamıyorsam;her form veya düğmeler içerisine bu yetkiler atanıyordu.sanırım,sizin bu bahsettiğiniz durumların sebebi,bu uygulamayı kendi uygulamanıza adapte ederken bazı işaretlemeler,ayarlar veya dahil etme hususlarında farkında olmadan yapmış olabileceğiniz hatalara maruz bırakmış olabilirsiniz kendinizi.

kişi ve grup tanımlamalarını,izin tanımlamalarını,bunlara göre düğme işaretlemelerinin gizleme,pasifleştirme,uyarı verme durumlarını gözden geçirmelisiniz.sonuçta,herşey sizin başlangıçtaki bu yetki tanımlama ve ayarlarının işaretlemelerinize dayalı bir sebep-sonuç konusudur.

bu sebeple,isterseniz uygulamanıza bu bahsi geçen uygulamayı tekrar ekleyip herşeyi tek tek ve adım adım yeniden adapte ediniz.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Son Düzenleme: 04/03/2014, 21:57, Düzenleyen: atoz112.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Gelişmiş kullanıcı girişi ve yetki kontrolü - Yazar: atoz112 - 04/03/2014, 21:49
Task