Skip to main content

AccessTr.neT

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

edipsoylu
edipsoylu
SQL
8
5551

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

konuyu açarken tereddüt ettim çünkü benzer başlıklar var fakat oradan indirdiğim örnekleride uygulayamadım
yüklediğim örnekte satıcılar anaformunda firmaların açılır kutu olarak gelmesini istiyorum aslında geliyordu da(sonra düz yaptım) ama seçim yapamıyordum bu anaform aslında satıcı ekleme formu olarak ta kullanılacak öyle bir işleyiş kuralım ki anaformda ki firmaları açılır kutudan seçebileyim ama aynı zamanda bu açılır kutudan firma yeni firma ismi yazarak firma eklemesi yapabileyim diğer bilgilerinide bu anaformdan girdikten sonra kayıt işlemi yapılmış olsun,ayrıca bu firmaya ait çalışan ya da yetkiliyi de hemen firma açılır kutusunun altından başka bir açılır kutu ile kayıt yapabileyim yani açılır kutudan veri girişi yapabileyim diğer bilgiler zaten firma bilgileri ile birlikte girilmiş olacak bir de iller ve ilçeler bölümünde olduğu gibi adana ilini seçtiğimde adananın ilçeleri geliyor bu yapıyı firma ve yetkili(çalışan) olarak ta organize edebilelim yani ABC firmasının dört çalışanı Açılır kutudan firmalardan ABC yi seçtiğimde bu dört çalışan gelsin yetkili (çalışan) açılır kutusuna iş tabi bununla da bitmiyor firmayı seçtikten sonra yetkiliyi seçtiğim anda anaformada bütün bilgiler otomatik olarak dolsun istiyorum;bununla birlikte işin asıl önemli kısmı ise altformda bu satıcı firmadan alacağımız malların alışının işlendiği bölümdeki satıcı ve çalışan(yetkilinin)olduğu alana otomatik olarak yerleşmesini istiyorum(buraları ben açılır kutu yapmıştım) üstteki kişi ve firma altformdaki alana gelsin sadece tarih ve satış işlemi yapılacak alanları doldurmak için zaman ayıralım denilebilir ki yukarıda anaformda kişi ve firma ismi var neden altformda da bunu kullanıyoruz doğrudur ama çıktı alınırken karşılaştırma doğrulama açısından önemli diye düşündüm acaba bunları yapabilir miyiz? yoksa açılır kutu işlemleri ile ilgili yanlış bir işlem yapmaya mı çalışıyorum?ilgilenen teşekürler ;herkese saygılar.
.rar Mtakip.rar (Dosya Boyutu: 322,5 KB | İndirme Sayısı: 25)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
açılır kutu anaform altform alan ilişkileri - Yazar: edipsoylu - 20/07/2014, 14:01
Task