Skip to main content

AccessTr.neT

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

edipsoylu
edipsoylu
SQL
8
5579

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

sayın edipsoylu,

aşağıdaki bilgilerin size yardımcı olacağı kanısındayım...

1)
BARKOD TİPİ SATIŞ

yukarıdaki konu bağlantısının 9.mesajındaki örneği de inceleyebilirsiniz ve buna ilaveten de,11.mesajda belirtilen açıklamaları da gözden geçirebilirsiniz.burada bahsi geçen husus;anaformdaki bir açılan kutuya bağlı olarak seçilen değere göre altformda bu değerlerin oluşturduğu kayıtların gösterilmesi söz konusu.

2)
Alıntı:...açılır kutudan seçebileyim ama aynı zamanda bu açılır kutudan firma yeni firma ismi yazarak firma eklemesi yapabileyim...

ek'te,yukarıdaki talebinize yönelik olarak hazırlanmış basit bir örnek uygulama mevcuttur.combobox içerisinde eğer eklenen değer mevcutsa bir işlem yapmıyor fakat mevcut değilse yeni değer olarak combobox içerisine dahil ediyor,aynı zamanda combobox'ın bağlantılı olduğu tablo içerisine de eklemektedir.inceleyebilirsiniz.

3)
il - ilçe hakkında konular

bağlantılı il - ilçe seçimleri konusunda da,yukarıdaki arama listesinde birçok örnek anlatım ve uygulamalar mevcut.inceleyip fikir alabilir ya da uygulamanıza adapte edebilirsiniz.

4)
Alıntı:...altformda bu satıcı firmadan alacağımız malların alışının işlendiği bölümdeki satıcı ve çalışan(yetkilinin)olduğu alana otomatik olarak yerleşmesini istiyorum(buraları ben açılır kutu yapmıştım) üstteki kişi ve firma altformdaki alana gelsin...

dlookup konuları hakkında

bu talebinize dair de,yukarıdaki bağlantıda görüleceği üzere,dlookup fonksiyonu hakkında incelemelerde bulunarak,yine bilgiler edinebilir uygulamanıza adapte edebilirsiniz.

bütün bu bahsi geçen hususları deneme uygulaması adı altında kendinizce deneyip bilgi edinip işleyişleri kavradıktan sonra,her birini asıl uygulamanıza teker teker adapte ederek,bütünlüğü sağlayabilirsiniz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
.rar Combodayoksaekle-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 15,73 KB | İndirme Sayısı: 33)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: açılır kutu anaform altform alan ilişkileri - Yazar: atoz112 - 20/07/2014, 17:36
Task