Skip to main content

AccessTr.neT

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

edipsoylu
edipsoylu
SQL
8
5568

açılır kutu anaform altform alan ilişkileri

Sayın edipsoylu,

Öncelikle bir hususu açıklamak durumunda olduğumu belirtmeliyim.bağlantısını paylaştığınız başka konudaki uygulamayı ben hazırlamadım.bu uygulama,o konuyu açan sayın fascioglu’na aittir.

Açılan kutudaki verinin alt forma ve tabloya aktarmak

ben sadece,o uygulama üzerinde yeniden düzenlemeler ve geliştirmeler yaparak konuda istenen talebe uygun hale getirdim.hak geçmemesi adına bunu belirtmek gerektiğine inandığım için bahsetmek istedim.

Son mesajınızda bahsettiğiniz talebiniz elbette ki yapılabilir nitelikte.fakat bunun için örnek olarak belirttiğiniz konudaki uygulama içeriğindeki görselliği ve işleyişi,bu konunuzun 6.mesajımda eklediğim uygulamanızın düzenlenmiş hali üzerinden de gidilerek hazırlanabilir.bunun için;alt formda yer almasını ve ana formdaki bilgilerle bağlantılı olmasını talep ettiğiniz satış işlemlerinin sağlanacağı çalışmayı oluşturmak üzere,bazı tablo içeriklerini yeniden düzenlemek,fazlaları çıkarıp gerekenlere ilaveler yapmak ve mümkün mertebe az,öz ve net kullanışlı ve verimli bir uygulama durumuna getirmeye yönelik düzenlemeler gerekmektedir.

Bu vesile ile,siz bir ön çalışma girişimlerinde bulunup bir hazırlık yaptığınız takdirde ( bundan kast ettiğim;hangi tabloların ve bu tablolardaki hangi alanların mutlaka olması gerektiğini belirtmek gibi,çünkü,kullanacak ve bu işleyişi bilecek kişi sizsiniz),bu uygulamanızı ekleyiniz.forumda size bu talebinize dair ilgili yardımlar sağlanacaktır.kendi adıma,kimi zaman kendi iş yoğunluğumdan dolayı konulara yazdığım mesajlardan sonraki yazılan yeni taleplere ve yazılanlara hemen geri dönüş yapamıyorum.fakat,vakit buldukça elimden geleni yapabileceğimi de zaten konunuzda yerine getirerek belirtiyorum.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: açılır kutu anaform altform alan ilişkileri - Yazar: atoz112 - 27/07/2014, 22:33
Task