Skip to main content

AccessTr.neT

ODBC bağlı tablodan istenen stok kodlarını saydırma

ODBC bağlı tablodan istenen stok kodlarını saydırma

Çözüldü #3
hocam ilginiz için teşekkur ederim.
hocam sole anlatayım özel bi şirkette calısıyorum. günlük üretilen modul sayısının toplamını gormek ıstıyorum. verıyı baska bı programdan (ODbC )aldığı için oradaki tabloda bütün stok kodlarını gösterıyor. vida,kulp,menteşe vs vs. amacım kendim bir tablo yapıp o tabloya hangi stok kodlarını girdi isem accesin o stok kodlarından kaç tane yaptıgını görmek istiyorum ve bunu her 1 dakika içersinde güncellemesini istiyorum ki . buradaki amaç günlük hedeflenen sevkiyat ile o ana kadar ne kadar modul uretılmiş onu bulmak ikinci soruma acıklık getıreyım bizim bazı stok kodlarım oluyor tabı bunlar projeye göre degişiyor. örnek agaoğlu projesınde ki bir altdolap modulun stok kodu ZPAG001 iken bu sur yapı projesınde ZPSY001 oluyor diğerleride aynı OM004, OM0124 yada YP00A1 yada YP545 gibi işte burada ben ilk iki harflerini almak istiyorum ODBC tabloda tablomdaki stok kodlarından hariç ZP,OM ve YP ile baslayan stoklarıda toplam miktarıma dahil etmek istiyorum .

örnek inceleme konusuna gelınce sayın hocam ,
8-10 tane ınceledim ama beceremedim sanırım beceri meselesi.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: ODBC bağlı tablodan istenen stok kodlarını saydırma - Yazar: blumanx - 05/09/2014, 13:42
Task