Skip to main content

AccessTr.neT

Tarih ve Durum Güncelleme

Tarih ve Durum Güncelleme

Çözüldü #1
Merhaba, yenimeye çalıştığım çalışmamda;

Form1 üzerinden, gönderilme tarihi gelmiş evrakları iki tarih aralığında, GÖNTARİH(TARİH+15) gelmiş evrakları, DURUMU açılan kutusundan BEKLEMEDE olanları seçerek listeleyiyoruz. Gelen liste ile, ÜSTYAZİ raporu ile yazdırıyoruz, burada ki AYRINTI kısmına, Sn.Ozanakkaya'nın daha önce sitede yayınlamış olduğu UPDATE komutuyla, yazdırılan BEKLEMEDE olanları GÖNDERİLDİ ye çeviriyor... Burada ki üzerinde çalıştığım sorun;

BEKLEMEDE= GÖNDERİLDİ yapıyor ama diyelimki 50 tane beklemede olan evrak yazdırılıyor, 50 kere aynı mesajı soruyor....msg kaldırabilirim belki ! seçenekler-istemci ayarlarından-onay kutusu çentiğini kaldırdım yine sordu....kaç tane olursa olsun, sormasın.

diğer sorunlar ise benzer, BEKLEMEDE=GÖNDERİLDİ yaparken, tbl_kabahat'de ki GONTARİH'lerini yazdırıldığında DATE() olarak değiştirsin istiyorum. Ve yazdırdığımda USTYAZİ raporunda, diyelim 50 BEKLEMEDE olan evrak gönderilecek, 50 kere aynı şeyleri yazıp duruyor, halbuki ben iki satır yazı ile sadece SAYI olarak belirtip yazmak istiyorum.

3 soruyu tek seferde sordum, benzer konular olduğunu düşündüm, umarım Site Kurallarını ihmal etmemişimdir, ettiysem affola !
Form1'i eklememişim, özür diliyorum, Ayrıca, üstyazı raporu AYRINTI yordamında ki UPDATE msgbox'u pasif yaptım.
.rar siteye12ekim.rar (Dosya Boyutu: 79,69 KB | İndirme Sayısı: 6)
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Son Düzenleme: 12/10/2014, 00:46, Düzenleyen: yorum70.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: yorum70 - 12/10/2014, 00:22
Cvp: Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: yorum70 - 12/10/2014, 00:53
Cvp: Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: ozanakkaya - 12/10/2014, 04:12
Cvp: Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: yorum70 - 12/10/2014, 09:16
Cvp: Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: yorum70 - 12/10/2014, 20:03
Cvp: Tarih ve Durum Güncelleme - Yazar: yorum70 - 12/10/2014, 20:31