Skip to main content

AccessTr.neT

Birden fazla Çalışma Kitabında Makro

Yunus Bozkurt
Yunus Bozkurt
3
2684

Birden fazla Çalışma Kitabında Makro

Alıntı:3-) Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. Ekleyeceğiniz dosyaların içinde resim vb. yer kaplayacak şeyleri siliniz. Gereksiz tüm verileri silip sadece sorunu anlatacak örnek veri giriniz ve asla gerçek şahıs/kurumlara ait veri bırakmayınız. Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız. 

Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım
[Sürekli İhlal Halinde Uyarı Puanı: +2]

Tamamda bu örnek gerektirmeyen bir soruydu ne yani 2x2=? diye sorsak örnekmi gerekecek?  Img-grin
Bu arada sorunu çözdüm;  Görünüm Şeritinde(ribbon) Göster diye bir düğme var ona tıklayınca PERSONAL.XLSB dosyası açılıyor makrolarımızı bu dosyaya kaydediyoruz. orjinal dosya yerine PERSONAL.XLSB gizli olarak açılıyor.
Uygulamamızı dağıtmak istediğimizde;
C:\Users\%USERNAME%\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\Xlstart konumundaki  PERSONAL.XLSB dosyasını hedef pc de aynı konuma kopyalıyoruz.
AYrıntılı bilgi için; Copy your macros to a Personal Macro Workbook
  • En tehlikeli kelime ama’dır. Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, seni seviyorum ama gibi…

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Birden fazla Çalışma Kitabında Makro - Yazar: Yunus Bozkurt - 24/12/2014, 22:25