Skip to main content

AccessTr.neT

tablodaki görünüm neden farklı?

alpertunga65
alpertunga65
4
1894

tablodaki görünüm neden farklı?

Çözüldü #1
Selam,

Ekte gönderdiğim veri tabanında bir adet Tbl_Frekans tablosu ve bu tabloya veri atadığım Frm_Frekans_Turet adlı form var. tabloya form aracılığı ile atadığım değerler (örnek olarak formun üzerinde de belirttiğim gibi 32,500 ile 38,500 arasında değerler. Yazılışı ve görüntüsü aynı. Ancak bu değerler tabloya girdikten sonra, tabloyu açınca, tablonun görüntüsünde bazı hatalar meydana geliyor. Bu görüntüyü de resim4'te gösterdim. 

1'nci HATA;
Resim üzerinde BLOKAD diye bir alan var. dikkat edilirse resimde önce bir satırlık D blok adı ve sağ tarafında değerler var. Diğer D blok adı ve değerleri sayfanın en altında. halbuki ben en son D Blok Adına değer atadım ve otomatik sayı mantığına göre sayfanın en altında olması gerekiyor. Ancak her zaman bu şekilde en alttaki blok adından bir satırı ayırıp en başa getiriyor. Neden olduğunu çözemedim.

2'nci HATA;
Yine resimde kırmızı kutularla işaretlediğim "39,3999999999999" gibi değerler mevcut. Bu değerin normal olarak 39,400 görünmesi lazım. Bu hatayı tablonun tamamında yapmıyor ancak HER BLOK değerlerinin (D, B, K, Z de olduğu gibi) belirli bir değerinden sonrasına yapıyor. Çözemedim. Sorgularda 32,500, 45,750 gibi değerlerin yazımını hata vermesin diye formatlamıştım (#.##0). Bu formatın aynısını tabloya da uyguladım ancak tabloda işlem görmedi. Bu konuyla da ilgili çok küçük bir örnek veri tabanı ekledim. üzerinde mevcut değerler tamamen hayalidir.
 Bu hataların çözümü var mıdır?

teşekkür ederim.

[Resim: do.php?img=4787]
.rar Frekans_Tablo.rar (Dosya Boyutu: 110,47 KB | İndirme Sayısı: 3)
Ne Mutlu Türk'üm Diyene.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
tablodaki görünüm neden farklı? - Yazar: alpertunga65 - 21/03/2015, 01:52
Task