Skip to main content

AccessTr.neT

Çoklu Kullanıcı /Veritabanı Bölme/Tablolara Bağlanma Nasıl Yapılıyor?

Çoklu Kullanıcı /Veritabanı Bölme/Tablolara Bağlanma Nasıl Yapılıyor?

Çözüldü #1
S.aleykum Değerli forum üyeleri;
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar-hayırlı cumalar olsun..
Sizlerin öneri ve yardımları ile son şeklini verdiğimiz Rehberlik Araştırma Merkezi Öğrenci Randevu Sistemi için çoklu kullanıma ihtiyaç doğduğundan yardım ve önerilerinize ihtiyacım var..

Yaptıklarım;
1-Veritabanımı böldüm..Tabloalar ayrı-Diğer elemanlar (form-sorgu vs) ayrı olmak üzere iki adet Access dosyam oldu..

2-Ana bilgisayarda paylaşılan bir klasör içine tabloların olduğu Access dosyamı koydum.Yani paylaşıma açtım..
3-Form-sorgu vs olan Access dosyasını ise kullanıcılar için her bilgisayara ayrı ayrı kopyaladım..

Buraya kadar izlenen yol doğru sanırım..Olay bundan sonra başladı,bir türlü tabloların olduğu Access dosyam ile form,sorgu vs olan Access dosyamı birbirine bağlayamadım..

Sitemizde biraz araştırma yaptım ve ozanakkaya hocama ait şu konuyu buldum https://accesstr.net/konu-bagli-tablo-de...ba%c4%9fla
Buradaki uygulamayı kendime uyarlamak istedim,dış veri al ile tüm elemanları kendi uygulamama aldım ama bunda da başarılı olamadımImg-cray((

Sizlerden ricam bana bu konunun nasıl yapıldığını anlatmanız bana yol göstermenizdir..Nerede hata yapıyorum??

Ekteki örnek uygulamama ,bunu uygulama konusunda sizlerden öneri ve yardım bekliyor saygılar sunuyorum..
.rar Rehberlik Araştırma Randevu Programı.rar (Dosya Boyutu: 181,77 KB | İndirme Sayısı: 5)
Son Düzenleme: 03/07/2015, 13:04, Düzenleyen: mehami.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Çoklu Kullanıcı /Veritabanı Bölme/Tablolara Bağlanma Nasıl Yapılıyor? - Yazar: mehami - 03/07/2015, 13:03