Skip to main content

AccessTr.neT

Liste Kutusunda Veri Arama ve Seçileni Liste Kutusuna Aktarma

Liste Kutusunda Veri Arama ve Seçileni Liste Kutusuna Aktarma

Çözüldü #1
Merhaba değerli Accesstr.net ailesi ve üyeleri,

Yapmak istediğim fakat çeşitli yakın örneklerini incelediğim Yurt içi Yolluk hesaplama programının tablo ve formlarının nasıl olacağı hakkında kafam karıştı.

Ceza İnfaz Kurumu=CİK olarak yazılacaktır.
Örnek Çalışma eklenmemiştir.

AMAÇ: Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan Hükümlülerin kendi talepleri ve Adalet Bakanlığının izni ile gitmek istedikleri CİK'larına ücretleri kendileri tarafından karşılanmak üzere gidebilmektedirler. Bunun için gidilecek mesafe (gidilecek araca göre yakılan yakıt ücreti değişiklik arz etmektedir) + araç sürücüsü (birden fazla) + astsubay (biden fazla olabilir) + uzman çavuş (birden fazla) + er (birden fazla) ücretlerinin hesaplanması ve sonucunda Resmi evrak şeklinde imza açılan rapor oluşturma. Bu ücretler Yurt İçi Harcırah tablosuna göre kıdem+derece ve ek göstergeler baz alınarak hesaplanmaktadır. Kısaca yapmak istediğim bu, ancak dediğim gibi benzer şekilde olan örnekler kafamı karıştırdı.

( mesafe x ... TL, şoför sayısı x .... TL astsubay x ... TL, Uzman Çavuş x .... TL ve Er x ... TL )

Ülkemizde toplamda 326 Ceza İnfaz Kurumu bulunmaktadır. Bunlar il ve ilçelerde yer almaktadır. Bu Ceza İnfaz Kurumlarının Adıyaman Ceza İnfaz Kurumuna olan uzaklıklarını KM cinsinden hazırlıyorum.

Şöförleri, astsubayları, uzman çavuşları, erleri ve araca göre yakılan yakıt tablolarını nasıl bir şekilde hesaplamam gerektiği ve kullanacağım ana form üzerinde nasıl bir bağlantı kurmam gerektiği hakkında öneri ve benzer örnekler hususunda yardım talep ediyorum.

Bittiği zaman bu program 326 CİK'te olmasa bile büyük bir çoğunluğunda iş yükü ve yalnış hesaplamaların önüne geçecektir.

Saygılarımla...
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn " Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz "

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Liste Kutusunda Veri Arama ve Seçileni Liste Kutusuna Aktarma - Yazar: mntf02 - 06/08/2015, 14:30
Task