Skip to main content

AccessTr.neT

kullanıcı yetkilendirme

emir ustaoğlu
emir ustaoğlu
4
1844

kullanıcı yetkilendirme

Çözüldü #1
öncelikle herkese merhaba uzun zamandır formu misafir olarak takip ediyordum. bugünde aranıza katıldım.

benim sorum yada sorunum şu şekilde;
(form içerisinde bakındım ancak istediğimi bulamadım aradığımı bulamamak gibi bir problemim de yok deil hani Biggrin ) ben Access e bir tanıdığımın yapmış olduğu basit bir programdan etkilenerek başladım ve ekte de size sunmuş olduğum bir veritabanı geliştirdim yaklaşık 1.5 ay sürde ve hala tamamlanmış değil ama yavaş yavaş kullanmaya başlıyorum.
yapmak istediğim ancak bir türlü beceremediğim işlem ise kullanıcı yetkisi ayarlama ve bu yetkiler doğrultusunda kullanıcılara işlem yapmasına izin verme yada kısıtlama
yetki sıralaması şu şekilde düşünüyorum;
1 => program yöneticisi (tüm işlemleri yapa bilir)
2 => program admini diyelim ( tasarm, düzen değiştirme gibi işlemler dışında kalan tüm işlemleri yapa bilir)
3 => standar kullanıcı (programdaki tüm verileri görüntüleye bilir ekleme, düzeltme yapa bilir ancak silemez)

şeklinde yapmak istiyorum ancak bir türlü yapamadım kod işinden anlamam da baya zorlaştırdı işi çalışan veritabanlarından çekmek istedim yada örnekleri uygulayım dedim ama hep hata aldım ve bilgimin az oluşundan düzeltemedim ve hataları anlamadım

programın bir örneğini ekte sizlere sunuyorum yardımlarını esirgemeyen herkese şimdiden  Tesekkur
.rar STS [Beta] örnek.rar (Dosya Boyutu: 267,13 KB | İndirme Sayısı: 25)
Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
kullanıcı yetkilendirme - Yazar: emir ustaoğlu - 12/08/2015, 13:45
Cvp: kullanıcı yetkilendirme - Yazar: atoz112 - 16/08/2015, 10:45
Cvp: kullanıcı yetkilendirme - Yazar: atoz112 - 21/08/2015, 18:15
Cvp: kullanıcı yetkilendirme - Yazar: emir ustaoğlu - 29/08/2015, 13:32
Cvp: kullanıcı yetkilendirme - Yazar: atoz112 - 29/08/2015, 13:48
Task