Skip to main content

AccessTr.neT

Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak.

Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak.

Merhaba sayın atoz112, birinci madde soru değildi, istediğimi anlatmak için belirtmiştim. ikinci maddeyi de henüz programa eklemedim,  bu sorunu aştığımda ekleyeceğim. Sorun hakkında geçen zaman içinde bende kafa yormaya devam ediyorum. Şöyle bir yol buldum. altformun enter olayına
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
Form_AnaformAlt.hrktarih.SetFocus  bu iki kodu ekledim. Böylece cari firmayı seçip entere bastığımda alt formda yeni kayda gidiliyor ve tarih alanına odaklanılıyor. Sonra alt formda hrktarih_Exit olayına Me.hrkevrak.SetFocus kodunu ekledim. Böylece kullanıcı ne yaparsa yapsın tarihten çıktığı anda benim istediğim yere yani evrak alanına odaklanacak. son olarakta hrkevrak_Exit olayına
If IsNull(Me.hrktarih) Then
Me.hrktarih.SetFocus
End If kodlarını ekledim. Tarih doldurulmadıysa geri dönülecek. Aslında istediğim tamda buydu.Kullanıcı alt forma girer girmez tarih alanına odaklanacak. çıkıldığında olayına yazdığım kod sayesinde kullanıcı başka bir sütuna geçmek istese bile geçemeyecek mecburen evrak alanına uğrayacak. Ancak cariyi seçtiğimizde belirtilen kayda gidilemez hatası alıyorum, bunu nasıl önleyebilirim. Çalışmanın son hali ektedir.
.rar cari.rar (Dosya Boyutu: 175,51 KB | İndirme Sayısı: 13)
Son Düzenleme: 15/09/2015, 23:54, Düzenleyen: Denizl.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Alt form yeni kayıtta hareket kısıtlamak. - Yazar: Denizl - 15/09/2015, 23:52
Task