Skip to main content

AccessTr.neT

Textbox a Girilen verinin Kaydet Düğmesine Basılmadan Kaydetmesi

Textbox a Girilen verinin Kaydet Düğmesine Basılmadan Kaydetmesi

Sayın sfenksturk,

öncelikle,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu okumanız verimli olacaktır kanısındayım.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Alıntı:...kaydete basmadan çıktığımda değişiklikler geri alınsın  istiyorum...

ifadeniz için;formunuzun tasarım sayfasında ÖZELLİKLER-BİÇİM-KAPAT DÜĞMESİ seçeneğini HAYIR olarak belirlediğinizden dolayı zaten hali hazırda formu kapatma imkanı olmamaktadır.

bu nedenle,ya bu seçenek ile birlikte DENETİM KUTUSU satırını da EVET olarak değiştirmek sureti ile formun KAPANDIĞINDA olay yordamına uygun kod ifadelerini yazmayı tercih etmelisiniz ya da eğer bu ayarın böyle kalmasını istiyorsanız formun üzerine bir adet ÇIKIŞ işlevini sağlamak üzere buton dahil etmek sureti ile bu denetimin TIKLANDIĞINDA olay yordamına uygun görülen kod ifadelerini yazmalısınız.

Son olarak,EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT:
Örnekte;yukarıda bahsi geçen ayarınız olduğu gibi bırakılıp form üzerine biri VAZGEÇ ve bir diğeri de ÇIKIŞ için olmak üzere iki adet buton eklenmiştir.kullanımları ile ilgili kodları inceleyiniz.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
.rar otomatik kayıt-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 27,2 KB | İndirme Sayısı: 14)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Textbox a Girilen verinin Kaydet Düğmesine Basılmadan Kaydetmesi - Yazar: atoz112 - 14/10/2015, 15:03
Task