Skip to main content

AccessTr.neT

Eğitim Planında Becerinin Alt Becerilerini Raporda Göstermek?

Eğitim Planında Becerinin Alt Becerilerini Raporda Göstermek?

Çözüldü #1
Ekte bulunan ve sayın ozanakkaya hocamın son şeklini verdiği eğitim planı örneğimizde okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda ufak bir ek yapmak zorunda kaldık..Biraz uğraştım ama işin içinden çıkamadımImg-cray(

Yapmak istediğimiz şey;mevcut eğitim planımızda tanıyı seçtik +tanıya uygun modül seçtik +modülde performans ve amaçları seçimformu ile seçtik..seçimformunda amaç olarak seçtiğimiz becerilere ait alt becerilerde (alt_beceriler tablosunda) raporda çıksın istiyoruz..

Kısaca mantık şu;
1-Bölge seçtik İç Anadolu  (TANI yani)
2-İl seçtik Ankara (Modül yani)
3-İle ait (Ankara'ya ait) ait İlçeler ekrana geldi (seçimformunda açılan beceriler) bunlardan bazılarını gezip gördük diye performans olarak seçtik,gezip görmediklerimizi ise gezip görmek için amaç olarak seçtik diyelim,
4-Sonuç olarak yani raporda;
Perfomans olarak seçilenler gezip gördüğümüz Ankara'nın ilçeleri performans kısmında,
Gezip görmediğimiz Ankara'nın İlçeleri ise o ilçeye ait caddeleri-semtleri-köyleri vs ile birlikte amaçlar kısmında çıkmasını istiyoruz..

Uygulama üzerinden örnek verecek olursak;
1-Zihinsel Yetersizliği Seçiyoruz.
2-Matematik modülünü seçiyoruz.
3-Performans ve amaçları belirliyoruz.
4-Diyelim ki Nesneleri az ve çok olma durumuna göre ayırt eder maddesini AMAÇ olarak seçtik diyelim.
5-Nesneleri az ve çok olma durumuna göre ayırt eder maddesini amaç olarak seçtiğimiz için öğrencinin eğitim planında bu beceriye ait alt_becerileri de bu beceri ile birlikte planda çıksın istiyoruz.

Beceri Tablosunda Bulunan Tüm Becerilere Ait Alt_Beceriler  alt_beceri tablosuna tarafımdan yüklenecektir.Şuan deneme amaçlı Nesneleri az ve çok olma durumuna göre ayırt eder becerisine ait alt_beceriler örnek amaçlı alt_beceriler tablosuna yazılmıştır.

Umarım anlaşılır olmuştur...

Öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.
.rar Eğitim Planım2003.rar (Dosya Boyutu: 1,08 MB | İndirme Sayısı: 10)
Son Düzenleme: 23/10/2015, 01:09, Düzenleyen: mehami.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Eğitim Planında Becerinin Alt Becerilerini Raporda Göstermek? - Yazar: mehami - 23/10/2015, 01:05
Task