Skip to main content

AccessTr.neT

Rapor Kağıt Boyutunu B5 Boyutuna Ayarlama

sadikkavakli
sadikkavakli
8
3669

Rapor Kağıt Boyutunu B5 Boyutuna Ayarlama

sayın sadikkavakli;

Bende aynı şekilde müstahsil makbuzu yazdırıyorum ve verdiğiniz ölçülerle bire bir aynı benim de kullanmış olduğum makbuz.
Ekli dosyanın içindedir.

ve bu form için Excel de yapmış olduğum çalışmayıda ekte sunuyorum. Excel de düşey ara formülünden yararlanılmıştır. Böylelikle ilgili yerler otomatik dolduruluyor.

Sizin çalışmanız ile ilgili vereceğim fikir ise şöyle;
yaptığınız hata aslında dökümünüzü A5 e göre uyarlamaya çalışmak aslında bunlara ihtiyaç duymadan (sayfa yapısını değiştirme, yazıcı çıktı ayarlarını değiştirme) dökümünüzü A4 üzerinden müstahsil makbuzuna uyarlayarak yapa bilirsiniz. ekteki Excel örneğinde ayarlama A4 yapısı üzerinden ayarlanmıştır ve hiç kontrol etmeye bile ihtiyaç duymadan Img-grin arka arkaya döküm alabiliyorum.
Yazıcı ayarlarınızı ve accesste kullanmış olduğunuz rapor yapısını A4 üzerinden makbuzunuza uyarlamanız halinde herhangi bir problem yaşıyacağınızı düşünmüyorum.

Umarım yardımcı olur.

İyi çalışmalar,
Saygılarımla

.rar EXCELL MÜSTAHSİL ÖRNK.rar (Dosya Boyutu: 67,93 KB | İndirme Sayısı: 11)
Dünyada Yetirince Anlaşılır Dile Konuşan İnsanlar Var Birazcık da Anlaması İçin Düşünmesi Gerekiyor İnsanların
Son Düzenleme: 25/12/2015, 17:33, Düzenleyen: emir ustaoğlu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Rapor Kağıt Boyutunu B5 Boyutuna Ayarlama - Yazar: emir ustaoğlu - 25/12/2015, 17:32