Skip to main content

AccessTr.neT

Seçenek Düğmesi Metin Değerini Kaydetme

Seçenek Düğmesi Metin Değerini Kaydetme

(13/04/2016, 11:56)atoz112 yazdı: Sayın Allback,

Alıntı:Veritabanına kayıt ederken, istediğim gibi kayıt ediyor ama seçenek grubunda yaptığım seçim gözükmüyor.

İfadenize yönelik olarak;
Tabloya kaydediyorsunuz fakat kayıtları görmek için buna dair bir işlev mevcut değil.yaptığınız kayıtların sonuçlarını görebilmeniz için ya formun kayıt kaynağını ilgili tablo olarak göstermeli ve ilişkisiz denetimleri kendi alanları ile ilişkilendirmelisiniz satır kaynağında ya da bir alt form veya listbox dahil ederek (ister mevcut form üzerinde isterseniz de ayrı bir formda) bu sonuçları göstermelisiniz.

Bu hali ile;kayıtları hangi seçime,işleme veya tetikleyici duruma göre gösterebilirsiniz ki.bu nedenle,bu çalışmayı da dahil etmelisiniz ki,istediğiniz görsel kayıt durumunu da formda sunabilesiniz.

Sn. Atoz,

Sorunumu tam olarak anlatamadım sanırım. Ben kayıtları değil, yaptığım seçimleri görmek istiyorum ama sizin verdiğiniz kodları kullanınca, seçimlerim görünmez oldu. (Kayıt ederken seçimler görünmemesine rağmen kayıt ediyor ama)

En son eklediğim örnek dosyada ilk 3 seçenek için tıklandığında olayına verdiğiniz kodları yazdım. Diğer seçenek düğmelerine yazmadım. Bu ilk 3 seçenek grubunda seçim yapmak istediğinizde, düğmelere herhangi bir işaret koymuyor ama yaptığım seçimi veritabanına kayıt ediyor.

Altta kalan diğer seçenek düğmelerinin tıklandığında olayına herhangi bir kod yazmadığım için veritabanına sayı olarak kaydediyor ama seçim düğmelerine tıkladığımda, seçimler görünüyor.

Son olarak verdiğiniz öneri için teşekkür ederim. Veritabanı boyutu açısından sayı değeri olarak kaydetmek daha iyi olabilir. Veritabanından bilgi çekerken, 1 ise "OK", 2 ise "NOT OK" vs gibi kod yazarak çekerim olmazsa...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Seçenek Düğmesi Metin Değerini Kaydetme - Yazar: Allback - 13/04/2016, 12:14
Task