Skip to main content

AccessTr.neT

koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma

Kardeşpayı
Kardeşpayı
7
2075

koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma

sayın Kardeşpayı,

öncelikle;
kendi adıma,uygulamanızı kısa süreli zaman içinde olma nedeni ile ayrıntılı inceleme imkanım olmadı fakat talebinize bir çözüm önerisinde bulunmak yerine öncesinde uygulamanızın yapısına yönelik olarak

Alıntı:işin acemisi olduğum için

beyanınızı da dikkate almak sureti ile şu hususa dair bir tavsiyede bulunmayı doğru bulmaktayım.

aşağıda bağlantısı yazılı konuda yer alan açıklamaları incelemenizi temenni etmekle birlikte konuda yazılı işlemleri (özellikle de,UYGULAMA İÇERİĞİNE YÖNELİK TAVSİYELER başlıklı kısımları uygulamanıza uyarlamanızı ve uygulamanızı yeniden düzenlemede bulunmanızı önermek isterim.bu hali ile,zaman içerisinde ola ki geliştirme aşamalarında sorunlara ve bu sorunlardan kaynaklı yeni konular açmak durumunda kalacaksınız.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

ayrıca;
gerek tablolarınızda alan tanımlaması yaparken ve gerekse de form üzerindeki denetimlerde önce metin değerini ardından da sayı değerini yazmayı ihmal etmeyiniz.

ÖRNEK 1
formunuzda 1.Denetim Tarihi etiketli denetimin için 1denetim yerine denetim1 yazmak daha doğru.

ÖRNEK 2
deneme adlı tablonuzda 1  Denetim Tarihi adlı alan tanımlaması yerine denetim_tarihi1 yazmak daha doğru.

ilgili konudaki düzenlemeleri yaptıktan sonra uygulamanızı bu yeni düzenlenmiş hali ile tekrar ekleyiniz ki,katılımcılar tarafından uygun görülebilecek paylaşımların ya da bilgilendirmelerin yapılmasına imkan sağlamış olasınız.

son olarak;
yine de bir fikir verebilmesini sağlamak amacı ile,aşağıdaki kodları formun GEÇERLİ OLDUĞUNDA olay yordamına yazmak sureti ile bir denemede bulunabilirsiniz.(denetimlerin adlarını,kendi uygulamanızdaki denetim adları ile değiştirmeyi unutmayınız.)

Kod:
if IsNull(Me.islem_tarihi_denetiminin_adi) or Me.islem_tarihi_denetiminin_adi="" and IsNull(Me.atiksu_denetim_tarihi_denetiminin_adi) or Me.atiksu_denetim_tarihi_denetiminin_adi="" then
msgbox("İşlem Tarihini ve Atıksu Denetim Tarihi bilgilerini giriniz")

Me.denetime_kalan_sure_denetiminin_adi= "1. denetim bekleniyor."
exit sub
else
Me.denetim tarihi1_denetiminin_adi=Me.islem_tarihi_denetiminin_adi + Me.atiksu_denetim_suresi_denetiminin_adi
Me.denetime_kalan_sure_denetiminin_adi=(Date() - Me.denetim tarihi1_denetiminin_adi) & " gün kaldı."
end if

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma - Yazar: atoz112 - 20/04/2016, 11:37
Task