Skip to main content

AccessTr.neT

koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma

Kardeşpayı
Kardeşpayı
7
2078

koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma

Sayın Kardeşpayı,

Alıntı:Verdiğiniz kodu uyarlamaya çalıştım fakat istediğim sonucu alamadım.Hesaplamayı yanlış yaptığını fark ettim

İfadenize yönelik olarak;
Bu sonucu almanız doğal.çünkü;yapılan inceleme neticesinde,örnek kalıp olarak yazılan kod satırlarını olduğu gibi kullanmış olduğunuz için mevcut yeniden tanımlama ifadelerine göre tekrar değiştirmediğiniz görülmektedir.

Dolayısı ile de,kodlar içerisindeki denetim adlarını değiştirdiğinizi beyan ettiğiniz yeni isimlerine göre düzenlemelisiniz.

atıksu denetim tarihi için kod üzerinde değiştirdiğiniz txt_islem2 adlı denetimin form üzerinde olmadığından dolayı böyle bir denetime yönelik kontrol işlemini de yapamayacaktır hali ile.bu nedenle de,bu değeri hangi alan üzerinden alması gerektiğini ya belirtmelisiniz ya da form üzerindeki bir denetim olacaksa bunu da açıklamalısınız.

Bu bilgilendirmeyi yapmanız önemli çünkü,kontrol işlemi içerisinde bu denetimin de yeri söz konusu.aksi takdirde bir işlem yapabilmesi geçerli olmayacaktır.

ayrıca;
mevcut yeni tanımlar akabinde,GEÇİCİ olarak kullanılabilecek kodlar şu şekilde olmalı:

Kod:
If IsNull(Me.txt_islem_tarihi) Or Me.txt_islem_tarihi = "" And IsNull(Me.txt_islem2) Or Me.txt_islem2 = "" Then

MsgBox ("İşlem Tarihini ve Atıksu Denetim Tarihi bilgilerini giriniz")

Me.txt_denetimkalan = "1. denetim bekleniyor."
Exit Sub
Else
Me.txt_denetim1 = Me.txt_islem_tarihi + Me.txt_islem2
Me.txt_denetimkalan = (Date - Me.txt_denetim1) & " gün kaldı."
End If

Son olarak;
Tekrar hatırlatmakta fayda var.bazı düzeltmeler yapmış olduğunuz görülmekte fakat yine de naçizane yeterli olmadığını tekrar kontrol edilerek daha geçerli düzeltmelerin yapılması gerektiğini bir kez daha belirtmek yerinde olacaktır.

Bunlar;tablo ve içeriklerindeki alan adları,form üzerindeki denetimlerin adları…(Türkçe karakterler olmaması adına önemli.bu uyarının tekrar yapılmasının da tek nedeni,sadece;ileride bu durumlardan dolayı mutlak olası sorunların şimdiden engellenmesidir.)

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: koşula bağlı tarih ve sayı toplamı yapma - Yazar: atoz112 - 20/04/2016, 15:59
Task