Skip to main content

AccessTr.neT

Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme

Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme

sayın hasanak2,

konunuz,(yoğunluktan dolayı kendi adıma ilk etapta tam anlayamamıştım) fakat tekrar incelendiğinde,şu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

bir form üzerinde mevcut olan bir listeye tek tıklayıp aktifleştirdikten sonra,direkt olarak liste üzerinde ilk kayıttan başlamak üzere (ilk kayıt arama için başlangıç sayılacağından dolayı);hangi harfe basarsanız ve o harfi devam ettirirseniz zaten her aynı harfe bastığınızda bir sonraki o harf ile başlayan kayda gidebilmektesiniz.

ayrıca,tek tuşa basma durumu söz konusu olduğu için de peşi sıra bir başka ikinci bir harfi de seçemeyeceğiniz (basamayacağınız) için istenilen harfi seçtikte o harfin devamında aynı harf ile başlayan kayıtları dolaşabilirsiniz.

burada yazılı olan açıklamaları böyle bir denetime sahip bir liste üzerinde deneyebilir ve sonuçları görebilirsiniz.

benim şahsen anlayabildiğim bu.eğer kast ettiğiniz başka bir durumsa lütfen daha ayrıntılı bilgilendirmede bulununuz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme - Yazar: atoz112 - 11/05/2016, 23:34
Task