Skip to main content

AccessTr.neT

Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme

Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme

Merhaba ilginizden ötürü teşekkür ederim.Ben programı Sayenizde öğrenmeye çalışıyorum ya ben profesyonelce soramadım yada hatalı bir soruydu özür dilerim.Arkadaşımın tanıdığı bir programcı yapmış çok hoşuma gitmişti.Açılır combo liste kutusuna tek harf girme yetkisi tanımış ikinci harfi giremiyorsunuz mesela a harfine tekrar tekrar bastığınızda a ile başlayan tüm kayıtlar sırası ile liste kutusunda seçilmiş oluyordu istenen kayıt geldiğinde enter ile sonraki alana geçiyordunuz işimize göre çok hızlı kayıt giriş yöntemi bu örn. atl-1---atl2---atl3 diye atl-10 kadar giden bölümler var ve ürünler sürekli bu 10 bölümde birbirleri arasında dolaşıyor günde 500 600 hareket oluyor hızlı işlemde elini a ya basılı tutarak yada 5-6 sefer a ya bastığımda atl-6  atl-7 geliyo böylece mause ile yada ok tuşlarıyla uğraşmadan seçim yapıp kaydı tamamlıyor amacım buydu umarım anlatabilmişimdir herkeze iyi geceler dilerim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access Liste Kutusu Sırayla Tek Harfe Bastıkça Kayıtlarda Sırayla Gezinme - Yazar: hasanak2 - 24/08/2016, 22:47
Task