Skip to main content

AccessTr.neT

Kod ile excel dosyalarındaki bilgileri accese tablosuna ekleme.

Kod ile excel dosyalarındaki bilgileri accese tablosuna ekleme.

Merhaba Arkadaşlar;
Ekli çalışmada, "Form_1" formundaki "Link Tablo Yap" butonu ile "Tbl_Personel" tablosunda bulunan kayıtlar kadar link tablo yapıp, sonrasında "LİNK TABLODAKİ BİLGİLERİ DB ANADATAYA EKLE" butonu ile de link tablolar ile gelen bilgileri sıra ile "DB Anadata" tablosuna döngü ile aktarıyorum.

Link tablolar Access çalışması ile aynı dizinde bulunan Excel dosyalarından yapılıyor  ve bu excel dosyaların adları "Tbl_Personel" tablosundaki "Per_Sicil" alanındaki isim ile aynı.

Yapmak istediğim ise, Access uygulaması içinde hiç link tablo oluşturmadan sıra ile bu Excel dosyalarındaki bilgillere ulaşıp döngü ile "DB Anadata" tablosuna kaydedebilir miyiz?

Yani algoritması olarak, "Tbl_Personel" tablosundaki 1.kayıda git, buradaki "Per_Sicil" bilgisini al, aldığın bu isimdeki ".xlsm" Excel dosyasını aç, bu Excel dosyası içindeki bilgileri "DB_Anadata" tablosuna kaydet, "Tbl_Personel" tablosundaki sonraki kayda geç ve işlemleri tekrarla gibi olması gerektiğini düşündüm. Ama uygulayamadım.
Konu hakkında bilgilerinizi rica ederim.
Saygılar.
.rar test.rar (Dosya Boyutu: 396,87 KB | İndirme Sayısı: 5)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Kod ile excel dosyalarındaki bilgileri accese tablosuna ekleme. - Yazar: direnist - 31/07/2016, 22:59