Skip to main content

AccessTr.neT

Formlar Arası Geçiş ve Form Tasarımı Sorunu

Formlar Arası Geçiş ve Form Tasarımı Sorunu

Sayın mmert06,

Bir önceki mesajda belirtilen açıklamalar nezdinde,bu konunuzun sadece,

Alıntı:1.Dosya numarası ve düzenleme tarihi alanlarına veri giremiyorum ve yeni dosya adı ve tarihi açamıyorum

Talebinize yönelik olmasının geçerli sayılması akabinde,çözüm olması adına aşağıdaki bilgilendirmelerin yapılması uygun görülmüştür.

1)

Ayrıca,lütfen,diğer her bir talebiniz için 2.mesajda yazılı açıklamalar eşliğinde gerçekleştirmeye gayret ediniz.teşekkürler.

Bu sorununuzun nedeni,İşler adlı formu Tasarım olarak açtığınızda görüleceği üzere;

[Resim: do.php?imgf=147775773646591.jpg]

İşinAdı adlı denetimin ETİKET denetimi, dosya_no ve duzenleme_tarihi alanlarının kaynak olduğu denetimlerin üzerine denk gelmiş kaplarcasına.

Dolayısı ile de,bahsettiğiniz soruna maruz kalınmasına neden olmakta.bu etiket denetimini kendi tanım ebadına göre yeniden ayarladığınızda sorununuz giderilmiş olacaktır.

[Resim: do.php?imgf=147775773657782.jpg]

2)

Ayrı bilgilendirme olması adına,İşinAdı adlı denetimin ÖZELLİKLER – DİĞER sekmesindeki ENTER TUŞU DAVRANIŞI satırında ALANDA YENİ SATIR ifadesi söz konusu.bunun yerine VARSAYILAN olarak değiştiriniz.

[Resim: do.php?imgf=147775773661243.jpg]

Bilginize….iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formlar Arası Geçiş ve Form Tasarımı Sorunu - Yazar: atoz112 - 29/10/2016, 19:17
Task