Skip to main content

AccessTr.neT

Arama problemi ve bir kaç diğer sorun

Arama problemi ve bir kaç diğer sorun

Herkese kolay gelsin. Projemi yapmaya devam etmekteyim ve bir kaç sorum olacak. Genel hatları ortaya çıktı fakat bir kaç sorun ile karşılaştım. Birincisi arama problemi. RECETE_TASLAK formunu iki ayrı bölüme ayırdım. 1. bölümde ürünler bulunmakta. 2.bölümde taslak recetesini oluşturacağım alan bulunmakta. 1. bölüm olan arama kısmında aramayı 3 farklı metin kutusu üzerinden gerçekleştirmeye çalışmaktayım. Formda arama ile ilgili örnekler üzerinden giderek bazı şeyler yaptım fakat tam olarak istediğim olmadı.
Urungrubu ve tedarikçiadı birleşik kutusunu açtığımda tekrarlı bir şekilde ürün gurupları gelmekte. Burada sadece bir defa yazması kafi gelecektir. Birde bu arama kutularından yazdığı şekilde hepsinde aratma yapmakta. Ben bağımsız bir şekilde arama yaptırma istiyorum.
Diğer bir sorunum ise ürün bölmesinde aşağıda miktar ve alış fiyatı bulunmakta. Burda yapmak istediğim listede seçili olan ürünün alış fiyatını metin kutusunua getirmesi.

Bundan sonrasında ise işler biraz daha karışıyor. Bir türlü içinden çıkamadım. Seçtiğim ürünü reçete taslakın için aktarıp reçete taslağını oluşturmak. Bunu nasıl yapmalıyım acaba. Seçtiğim ürünü taslağa atıp maliyetini hesaplattırıp bir şekilde kayıt altına almam gerekiyor. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

[Resim: do.php?imgf=148023990767731.png]
.rar Proje - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 140,52 KB | İndirme Sayısı: 9)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Arama problemi ve bir kaç diğer sorun - Yazar: nightashes - 27/11/2016, 12:48
Task