Skip to main content

AccessTr.neT

karma kutuya göre toplama çıkarma

karma kutuya göre toplama çıkarma

ercan bey dediklerinizi harfiyen uyguladım.... satışı seçtiğimde isteğim oluyor fakat alışta tppips + çıkması gerekirken - çıkıyor.benim anladığım her defasında alışta satışta secilse ikisinide aynı formülden hesaplıyor.acaba benmi yanlış bişey yaptım?
defalarca deneme rağmen alış ve satışlarda her seferinde farklı sonuçlar çıktı.Bazen ALIŞ secildiğinde yapılması gerekeni doğru yapıyor.Bazen SATIŞ secildiğinde yapılası gerekeni doğru yapıyor.
sorun haloldu.

emeği gecen herkese çok teşekürler.
Kod:
If Forms!f_islem.cinsi = "SATIŞ" Then
   Me.RecordSource = "SELECT t_altislem.idaltislem, t_altislem.tarih, t_altislem.adi, t_altislem.giris, t_altislem.tp, t_altislem.stop, t_altislem.cinsi, t_altislem.kademe, [giris]-[stop] AS stoppips, t_altislem.alan1, t_altislem.alan2, t_altislem.alan3, [giris]-[tp] AS tppips FROM t_altislem WHERE (((t_altislem.cinsi)=[Formlar]![f_islem]![cinsi]));"
Else
   Me.RecordSource = "SELECT t_altislem.idaltislem, t_altislem.tarih, t_altislem.adi, t_altislem.giris, t_altislem.tp, t_altislem.stop, t_altislem.cinsi, t_altislem.kademe, [stop]-[giris] AS stoppips, t_altislem.alan1, t_altislem.alan2, t_altislem.alan3, [tp]-[giris] AS tppips FROM t_altislem WHERE (((t_altislem.cinsi)=[Formlar]![f_islem]![cinsi]));"
End If

örneği eklemeyi umutmuşum düzenlenmiş hali ektedir.Sorun cözülmüştür.
.rar maras321...rar (Dosya Boyutu: 28,36 KB | İndirme Sayısı: 2)
Son Düzenleme: 06/12/2016, 03:13, Düzenleyen: maras321. (Sebep: düzeltme)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
karma kutuya göre toplama çıkarma - Yazar: maras321 - 05/12/2016, 21:51
Cvp: karma kutuya göre toplama çıkarma ve altformda 3 den fazla değeri yazdırma - Yazar: maras321 - 06/12/2016, 03:07
Task